Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Четири медала за България в последния ден на световното по самбо

Българските състезатели спечелиха четири медала в последния ден на световното първенство по самбо в Нови Сад (Сърбия). Емил Незиров завоюва сребърно отличие в категория до 68 кг бойно самбо. В спора за титлата българинът загуби с 0:8 точки от световния и европейски шампион за 2018 година Шейх-Мансур Хабибулаев от Русия.

При жените в категория над 80 кг спортно самбо Габриела Гигова спечели бронзов медал.

В състезанията при 18-годишните трето място заеха Ива Иванова (категория до 52 кг) и Георги Конев (категория до 81 кг).

Така България приключва участието си на световния шампионат с общо 11 отличия - 1 златен, 2 сребърни и 8 бронзови. Късно снощи Мария Оряшкова спечели рекордната в кариерата си шеста световна титла, след като триумфира в категория до 80 килограма.