Бенфика срази Стандард с класика за едно полувреме (видео)

Бенфика записа втора победа в своята група "D" на Лига Европа. "Лисабонските орли" записаха класика 3:0 в домакинството си на Стандард (Лиеж) на своя "Луж". Интересното е, че и трите гола паднаха през втората част, а два от тях бяха от дузпи.

Домакините поведоха в 49-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Валшмид, а Пици бе точен от бялата точка.

В 66-ата минута Таварес бе задържан, нахлувайки в наказателното поле и съдията за втори път посочи бялата точка, а този път Валшмид изпълни наказателния удар и бе точен за 2:0.

В 76-ата минута Пици реши всичко в полза на своя тим, вкарвайки хубав гол с неспасяем диагонален изстрел.

Така Бенфика събра актив от 6 точки и води в класирането в групата. Стандард пък остана на дъното на таблицата с 0 точки.