Страхотен Кастровили донесе успех на Фиорентина над Удинезе (видео)

Отборът на Фиорентина постигна зрелищна победа с 3:2 при домакинството си на Удинезе от петия кръг на Серия "А". Над всички на терена беше халфът на "Ла Виола" Гаетано Кастровили, който се отчете с два гола и една асистенция. Стефано Окака Чука също вкара две попадения, но неговият отбор загуби.

В 11-ата минута "виолетовите" организираха добра атака, която беше завършена с гол на Кастровили. Десет минути по-късно след изпълнение на фаул топката достигна именно до полузащитника, който я центрира към Никола Миленкович, а бранителят с глава я прати в противниковата мрежа. В 43-ата минута Окака Чука успя да намали изоставането на фриуланите. В 51-ата обаче Кастровили отново се разписа, този път с чудесен удар от границата на наказателното поле. В 86-ата Окака Чука засече с глава центриране на резервата Фернандо Форестиери и така оформи крайния резултат с втория си гол за вечерта.

Фиорентина събра 7 точки в актива си и излезе 10-и в класирането, където Удинезе е на 18-ото място в зоната на изпадащите с актив от 3 пункта.