Курьор и Черно море вгорчиха завръщането на Никола Спасов на "Тича" (видео)

Черно море постигна впечатляващ успех над Монтана в среща от 9-ия кръг на efbet Лига. Варненци победиха новака с 3:0, а в герой за "моряците" за пореден път се превърна Матиас Курьор, който се отчете с два гола. С попаденията си днес голаджията на Черно море вече има на сметката си 10 гола в 8 мача от началото на сезона.
Васил Панайотов (28) изведе "моряците" напред с глава, a Матиас Курьор (37) удвои с техничен удар от пеналтерията. Отново Курьор (74) направи резултата класически след хубаво центриране по земя. Варненци продължават с положителната статистика у дома срещу Монтана - 6 победи и 2 равенства.
В началните минути на срещата гостите от Монтана видимо стояха по-добре на терена от своя съперник. Въпреки това футболистите на Никола Спасов не успяха да създадат чисто голово положение пред противниковата врата. "Моряците" също не намираха пролуки в защитата на гостите и така не станахме свидетели на опасност пред двамата вратари през първите двадесет минути на мача.
В 28-ата минута "моряците" показаха страхотна ефективност и отбелязаха с първия си точен удар във вратата. Чудесно центриране на Леандро Андраде от десния фланг намери Васил Панайотов на втора греда. Халфът на "моряците" беше оставен непокрит зад гърба на Александър Башлиев и стреля с глава, пращайки топката в обратния ъгъл на вратата зад Благой Макенджиев.
Две минути по-късно центриране на Илиан Илиев-младши от ъглов удар беше засечено от Даниел Димов, а Башлиев изчисти пред голлинията.
В 37-ата минута Матиас Курьор удвои преднината на "моряците" с техничен удар. Голмайсторът на Черно море получи топката, поведе веднъж, след което стреля технично от пеналтерията. Топката беше насочена неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата, където Макенджиев нямаше как да се намеси.
Шут на Иса в 43-ата минута беше блокиран от защитник, след което Макенджиев улови безпроблемно.
В 49-ата минута Иван Михов се извиси в наказателното поле след центриране от ъглов удар. Михов засече топката с глава, но ударът му премина на сантиметри от лявата греда. В 57-ата минута Макенджиев отрази удар на Васил Панайотов. В 60-ата минута и Стефан Велев пробва късмета си с шут от далечна дистанция, който излезе в аут. В ответната атака Билал Бари се измъкна между Виктор Попов и Мирослав Енчев. От няколко метра обаче нападателят прати топката с глава встрани от целта.

В 70-ата минута Исмаил Иса се отчете със сериозен пропуск, изведен по блестящ начин от Матиас Курьор. Нападателят стреля от движение, но не намери очертанията на вратата. В 75-ата минута Курьор отбеляза своя втори гол в мача и общо десети от началото на сезона в efbet Лига. Той се разписа от непосредствена близост след подаване на Стефан Велев, като топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата.
В 84-ата минута скоростна атака на "моряците" завърши с центриране по земя на Илиан Илиев-младши към Матиас Курьор. В наказателното поле нападателят не успя да засече топката по най-добрия начин в търсене на своя хеттрик.

ЧЕРНО МОРЕ - МОНТАНА 3:0