Гранада остава на върха

Отборът на Гранада записа втора победа от два мача в Ла Лига и временно е лидер в класирането. Днес “рохибланкос” надвиха гостуващия Алавес с 2:1. Роберто Солдадо (7) и Дарвин Мачис (79) вкараха за южняците. Хоселу се разписа (22) за тима от “Мендисороса”.

“Червено-белите” стартираха с ранен гол. В седмата минута Роберто Солдадо се възползва от дълго подаване и сам срещу вратаря търкулна кълбото по диагонала за 1:0. В 21-ата баските изравниха след много хубаво попадение на Хоселу. Нападателят изстреля топката силно и много точно от пряк свободен удар - 1:1. Шест минути по-късно Солдадо беше на сантиметри да си отбележи автогол, нацелвайки гредата при корнер.
В Борха от състава на гостите центрира към далечната греда, където Едгар Мендес нацели греда. Две минути по-късно домакините вкарахапобеден гол. Дарвин Мачис добави в мрежата, след като първоначалният удар беше спрян.