Бивш нападател на ЦСКА-София помогна на Мъдъруел срещу северноирландци

Шотландският Мъдъруел се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като в драматичен мач отстрани северноирландския Коулрейн на негов терен. Редовното време и продълженията завършиха наравно 2:2 и така дузпи определиха крайния победител в сблъсъка.

В 16-ата минута Калъм Ланг откри резултата в полза на гостите. Техният аванс се покачи в 37-ата минута, когато бившият нападател на ЦСКА-София Тони Уот също се разписа. Домакините обаче намалиха изоставането си в 49-ата минута, когато Бен Дохърти беше точен от дузпа. В 89-ата минута Бевис Мугаби от състава на шотландците получи директен червен картон, а техният противник отново си спечели дузпа. Дохърти не сгреши от бялата точка и доведе мача до продължения, в които нов гол не падна.

Последва изпълнение на дузпи. Футболистите на Мъдъруел бяха безгрешни, като вкараха и трите си опита, а вторият от тях беше реализиран от Тони Уот. Играчите на Коулрейн обаче сториха точно обратното - от три удара нито веднъж не преодоляха противниковия вратар Тревър Карсън, който спаси всичките. Така, след първата си победа с дузпи от 1999 г., насам гостите продължиха напред с общ резултат 5:2 и след седмица ще играят срещу Апоел Беер Шева.