Лудогорец стъпи на върха след обрат срещу Локо (Пловдив) - видео

Отборът на Лудогорец се качи на върха на класирането в efbet Лига, след като постигна обрат при домакинството си на Локомотив (Пловдив). “Орлите” успяха да се реваншират на “смърфовете” за загубата за Суперкупата на България преди около месец и спечелиха с 3:1. След нулево първо полувреме гостите откриха резултата чрез Бирсент Карагарен, но възпитаниците на Павел Върба успяха да се мобилизират за обрат с попадения на Доминик Янков, Алекс Сантана и Елвис Ману.

В началото на мача гостите бяха по-активният тим. В първите минути Лукас Салинас стреля опасно, след като открадна топката от Стефан Баджи, но покрай вратата. След това пък шут на Димитър Илиев рикошира в Драгош Григоре и можеше да изненада Ренан, но вратарят изби в ъглов удар.

В 16-ата минута отново Баджи действаше неконцентрирано и позволи на Салинас да му отнеме, но опитът на халфа да прехвърли Ренан не доведе голов успех.

Постепенно Лудогорец взе инициативата в двубоя. Първо силен удар на Клаудиу Кешерю бе избит от Мартин Луков, а след това няколко опасни атаки на "орлите" бяха спирани в последния момент от защитата на "смърфовете".

В 35-ата минута Локо направи много голям пропуск. При една избита топка кълбото попадна у Димитър Илиев, който видя отлчино Кристиян Илич, останал сам в наказателното поле, но стреля право в Ренан.

В началото на втората част гостите поведоха в резултата. След едно центриране от фаул Григоре изби топката, но тя попадна у Бирсент Карагарен, който я насочи точно във вратата на влезлия като резерва Владислав Стоянов.

Десетина минути по-късно Лудогорец изравни. Антон Недялков проби по левия фланг и намери в наказателното поле Доминик Янков, който без да се бави засече със сила топката във вратата за 1:1.

Постепенно Лудогорец взе инициативата в търсене на победата и в крайна сметка постигна успех. В рамките на 120 секунди "орлите" стигнаха до обрат и до трети гол. В 79-ата минута Алекс Сантана напредна в половината на Локо и с отличен и премерен удар в левия крак даде преднина на тима си.

Две минути по-късно дойде и трето попадение за домакините. Един неуспешен опит за удар на Кешерю се оказа извеждащ пас към резервата Елвис Ману, който прокара топката покрай Луков за 3:1.

Други попадения до края на мача не паднаха и "орлите" постигнаха трудна, но важна победа. С успеха си днес Лудогорец се изкачи на върха с актив от 12 точки - една повече от ЦСКА-София. Локомотив от своя страна е на пета позиция с девет.

Сега Локо ще трябва да се съсреоточи в европейския си мач - срещу английския Тотнъм, докато Лудогорец ще може да се концентрира върху подготовката си за дербито с ЦСКА-София след седмица.