Милан с изразителна победа в дебюта на Диас

Милан записа изразителна победа над Монца в поредната контрола от предсезонната си подготовка. "Росонерите" спечелиха с 4:1 на "Джузепе Меаца", а това бе неофициалният дебют на новото попълнение Браим Диас, който влезе в игра в 71-ата минута на мястото на Даниел Малдини.

Домакините първи поведоха в резултата още в 6-ата минута с гол на Давиде Калабрия, който се разписа във втори пореден мач.

Монца обаче изравни в 23-ата минута с попадение на Матия Финото.

В 40-ата минута Милан си върна преднината с гол на Малдини, а в края на мача "роонерите" довършиха съперника с още два гола, дело на Пиер Калулу в 89-ата и Лоренцо Коломбо в 92-ата минута. Това бяха първи попадения и за тримата младоци за тима.

Последната проверка на Милан преди старта на сезона ще бъде на 9 септември срещу Винченца.

Съставът на Милан: Донарума, Калабрия, Дуарте, Белоди, Ернандес, Кесие, Бенасер, Малдини, пакета, Робак, Ибрахимович (смени: Крунич, Диас, Кастийехо, Коломбо, Калулу, Лаксалт, Побега, Михелис)