Лас Вегас и Далас с победи на Запад

Отборът на Лас Вегас спечели с 5:3 над Ванкувър и поведе с 3-1 победи в серията им от втория кръг на плейофите в Западната конференция на НХЛ.

Макс Пачорети се отличи с два гола и асистенция, а Чандлър Стивънсън, Нейт Шмид и Вилям Карлсон също реализираха. Марк-Андре Флюри спаси 27 изстрела.

Елиас Петерсон, Бо Хорват и Тайлър Тофоли вкараха за канадците, които допуснаха обрат от 3:2 до 3:5 след три безответни попадения в третата част.

Далас също поведе с 3-1 победи в другия полуфинал на Запад, след като спечели четвъртата среща срещу Колорадо с 5:4.
Тексасците взеха класически аванс с голове на Джон Клингберг, Радек Факса и Джейми Бен в първите 10:45 минути на мача, но съперникът намали до 2:3 във втория период с голове на Валери Ничушкин и Кейл Мейкър.
Рууп Хинц и Денис Гурянов възстановиха аванса на Далас с два бързи гола в разстояние на 32 секунди в третия период, а до края Ничушкин и Владислав Наместников само направиха загубата на Колорадо по-почетна.
Факса добави две асистенции за победителите, а Антон Худобин спаси 33 удара.
Звездата на Колорадо Нейт МакКинън даде една асистенция и продължи рекордната си в историята на клуба серия от 12 поредни мача с точка в плейофите.