СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Дубълът на Ботев (Враца) с четвърта поредна победа

Вторият отбор на Ботев (Враца) продължи победния си ход и след четвъртия кръг на Северозападната Трета лига. Този път селекцията на Любен Любенов надигра в Павликени едноименния тим с 2:1.

Началото обаче беше тежко за тях и в средата на първата част вече изоставаха в резултата. Стефан Гинчев бе точен за домакините след като финтира вратаря. В 70-ата минута гостите изпълниха фаул, топката рикошира в стената, Ивайло Петков я изби в гредата, но Кирил Кръстев я насочи в мрежата му – 1:1. Малко след това Красен Трифонов пропусна да вкара за Павликени. В 82-ата минута, врачани проведоха бърза контраатака и Мирослав Маринов прехвърли стража на съперника за крайното 2:1.

„Влязохме мудно в мача. Контузията на Любослав Петров допълнително ни смути. Така допуснахме грешка, от коята противникът ни вкара гол. След направените корекции обаче надиграхме съперника през второто полувреме и логично спечелихме. Пропуски пред гола направиха още Василев, Кръстев и Маринов. Най-съм доволен обаче от проявения характер, който демонстрирахме през втората част“, заяви треньорът на врачани.

Стартови състави:

Павликени: 12. Ивайло Петков, 20. Александър Узунов, 22. Красен Славчев, 21. Ивайло Велчев, 3. Георги Христов, 6. Цветомир Додуров (капитан), 18. Борислав Гецов, 7. Стефан Гинчев, 5. Йордан Петев Йорданов, 11. Красен Трифонов, 77. Никола Какамъков.