Черноморец спечели важна победа у дома, "акулите" продължават борбата за Втора лига

Отборът на Черноморец 1919 Бургас, воден от Слави Костенски спечели важна победа у дома с 1:0 в заключителните минути на двубоя от 4-ия кръг на Трета лига - Югоизток срещу тима на Спартак Пловдив. В герой за "акулите" този път се превърна Антон Узунов, който отбеляза единственото попадение в 89-та минута на мача. Както и в предния кръг срещу Загорец в Нова Загора, бургазлии вкараха в заключителните минути на срещата и продължават да бъдат без загуба от началото на сезона. Черноморец играе добре, но трудно реализира, а това се потвърди и вчера срещу спартаклии.

Тимът на Слави Костенски няма и дълга скамейка, но е длъжен да побеждава във всеки мач, без значение от играта, за да изпълни целта, която е поставена от ръководството на акулите. Марица Пловдив отново спечели в Съединение с 1:2 и събра пълен актив от 12 точки. Може би пиратите ще са основният конкурент на Черноморец през този сезон, след като Загорец нямат поставени цели, а останалите клубове, които трупат победи играят за името си. Акулите имат 10 в своя актив след поредната победа, а сега им предстои тежка визита на Розова долина в Казанлък, която трябва да спечелят задължително, преди регионалното дерби у дома с ОФК Несебър и тежката визита в града под тепетата на Марица. Черноморец победи с 0:1 в Смолян Родопа, а това бе първи успех срещу този съперник далеч от дома от близо 15 годни насам. Последва домакинска победа с 2:0 над Димитровград и равенство 1:1 със Загорец в Нова Загора.

Милен Танев пропусна двубоя с пловдивчани за червения картон в предния двубой с новозагорци, а Даниел Бенчев започна в стартовите 11. Жулиен Парушев също започна титуляр, а на пейката останаха Нуретин Пюскюлю и юношите, които намират все повече място в групата - Валентин Стоилов, бранителят Стилиян Станчев, който е един от перспективните защитници на тима, роден 2003 година, както и Милен Димитров. Останалите на пейката бяха вратарят Мартин Шейтанов, Мирослав Радев и героят в срещата Антон Узунов. Младият нападател отново влезе от пейката, за да донесе поредната важна победа за Черноморец. Слави Костенски започна с Мартин Теменлиев под рамката, а в отбрана действаха Слави Шопов, Стоян Мантаров, Стоян Кижев и Стоян Вергиев. В центъра на полузащитата и по крилата играха Симеон Русев, Валентин Иванов, Жулиен Парушев и Даниел Бенчев, а Борислав Трендафилов и Мариян Тонев действаха в предни позиции.

Първото полувреме премина под диктовката на Черноморец. На няколко пъти домакините бяха близо до попадение, но не успяха да реализират. През втората част бургазлии продължиха да имат териториално преимущество, но пък гостите създадоха две добри положения. И в двата случая стражът Мартин Теменлиев се намеси по чудесен начин, запазвайки нулевото равенство. Вратарят на Черноморец е половин отбор, като и в дербито със Загорец бе герой за своите, спасявайки две 100-процентови положения. В последната четвърт на срещата, съперниците си размениха по едно 100-процентово положение. Първо Мирослав Радев нахлу в наказателното поле, преодоля вратаря и стреля към опразнената врата, но защитник на гостите изчисти от голлинията. Малко по-късно пък Кирил Георгиев изведе Мартин Симеонов сам срещу вратаря, но Теменлиев спаси.

Двубоят вървеше към реми, което можеше да усложни амбициите на бургазлии. Така се стигна до 89-та минута, когато Антон Узунов прати в екстаз всички на стадиона в "Акациите" за пореден успех. След добра атака от половината на бургазлии, Стоян Кижев напредна и комбинира със Слави Шопов, който преодоля футболист на гостите и сервира топката на крака пред дъгата на наказателното поле за Антон Узунов. Младият нападател със силен плътен удар без подготовка прати коженото кълбо неспасяемо в долния десен ъгъл на вратаря, за да донесе така важния трети успех за Черноморец от началото на сезона.