100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Септември 98 (Тервел) спечели регионалното дерби на Добруджа

Футболистите на „Септември 98“(Тервел) постигнаха третата си победа от началото на първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група. На градския стадион в Тервел те победиха в регионално дерби новака „Спортист 2011“(Генерал Тошево) в мач от IV кръг от шампионата. Двата тима, въпреки горещото време, представиха на любителите на футболната игра бърза и динамична игра и в двете части на двубоя. В 15-та мин. Мартин Кирилов порази вратата на Георги Георгиев за 1:0. Въпреки игровото си предимство и непрестанните атаки към вратата на „Спортист 2011“ (Генерал Тошево) до края на полувремето нов гол и така не падна и двата отбора се прибраха на почивката с минималната преднина на домакините.

През втората част отново домакините доминираха и игровото им предимство беше материализирано в 77-та мин. с нов гол на Мартин Кирилов. Победата прати тима на добруджанския град на втора позиция във временното класиране, преди неделните срещи в групата. В следващия кръг след две седмици „Септември 98“(Тервел) гостува на „Спартак“(Варна), докато „Спортист 2011“ (Генерал Тошево) приема у дома „Светкавица“(Търговище).