Светкавица не се затрудни с Интер (Добрич)

Футболистите на Светкавица (Търговище) превзеха върха на Трета лига – Североизточна аматьорска група след днешната категорична победа над гостите от Интер (Добрич). Двубоят се игра на стадион „Димитър Бурков“ а многобройната публика се зарадва на многото голове във вратата на добруджанци. Още с първия съдийски сигнал на Тодор Киров от Варна търговищенци обсадиха вратата на Федай Алимов и въпрос на време беше отбелязването на първия гол във вратата му.
Капитанът на „мълниеносците“ Румен Русков беше точен от отсъденият единадесетметров наказателен удар за 1:0. В края на първата част отново Румен Русков реализира нов гол и удвои преднината на Светкавица. Пълното надмощие на домакините беше материализирано с нови 3 гола, реализирани от Любомир Михалев през втората част на двубоя. Победата прати тима на Търговище на първо място в групата преди утрешните срещи в Трета лига.