Марица е лидер, след победа над Гигант в Съединение

Марица се изкачи на първата позиция във временното класиране, след като в мач от 4-ия кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група надви Гигант в Съединение с 1:2. “Жълто-сините” са и единственият отбор в групата с пълен актив - 12 точки от 4 мача. Марица записа четвърта поредна победа в първенството и пета от началото на сезона. Възпитаниците на Николай Димитров правят изключително успешен старт на новия сезон, след като в момента тимът заема 1-ото място, а в турнира за Купата на България е на една победа от влизане в основната схема.В състава на домакините личаха имената на много бивши състезатели на Марица, като Пламен Коларов, Мирослав Радев, Запрян Запрянов, Иван Гендов, Никола Марин, Атанас Куманов, както и на Андрей Атанасов, който няма мач за пловдивчани, но на два пъти водеше подготовка с тима.

Двубоят в Съединение премина коректно, а двата тима изиграха интересен мач. През първата част нямаше много положения. Пловдивчани изчакваха грешки от страна на домакините, от които да се възползват. “Голямоконарци” бяха малко по-активни, но също не достигнаха до много положения. В 14-та минута Тодор Тодоров от “Гигант” стреля опасно с глава, но неточно. В 31-та минута Даниел Спасов стреля от около 20 метра, но също не бе точен. Минута по-късно гредата помогна резултатът да се запази 0:0 след опасен удар на Тодор Тимонов. В 38-та минута състезател на домакините отново бе неточен с глава, след центриране от корнер.Втората част бе доста по-интересна за набюдаване. В 48-та минута, след два опита на Даниел Спасов да центрира от фланга топката достигна в малкото наказателно поле, където последва удар, но Дамян Кадиев изби. След рикошет топката попадна у Георги Георгиев, който се оказа най-съобразителен в мелето пред вратата на домакините и с удар покрай вратаря откри резултата - 0:1.

След гола играта на домакините сякаш се разтрои и те по-трудно достигаха до стрелкови позици. За това има принос и добрата игра на защитата на Марица. Все пак тимът на Гигант достигна на два пъти до добри ситуации, но при едната защитата се справи, а при втората ударът бе отразен от Илия Николов. В 51-та минута Тодор Тимонов стреля покрай вратата от свободен удар. В 66-та минута Тимонов стреля почти от центъра и гредата, този път напречната, за втори път се оказа спасителна за домакините. В 73-та минута “жълто-сините” отнеха една топка в центъра, Димитър Юруков получи и напредна в полето на домакините. Юруков технично се освободи от преследващия го защитник, преодоля и вратаря и отбеляза с техничен удар в далечния ъгъл на вратата, удвоявайки преднината на пловдивчани. В 79-та минута нов удар на Тодор Тимонов като по чудо не се оказа голов. Тимонов отново стреля от центъра, като този път ударът му беше точно под гредата. Дамян Кадиев успя да се разтегне и отклони в корнер. В 86-та минута бе отсъден свободен удар в ползва на домакините. Бившият състезател на Марица Мирослав Радев изпълни и с хубав, техничен удар намали на 1:2.

До края на срещата “голямоконарци” се опитаха да променят негативният за тях резултат, като най-опасното положение дойде в 3-та минута на продължението. Тогава при меле в наказателното поле на гостите нямаше кой да засече топката и тя премина диагонално през куп от футболисти. Все пак след няколко подавания се стигна до удар на Андрей Атанасов, но Илия Николов отново бе на мястото си и се справи. В последната ситуация в мача отново Николов се отличи с добра намеса. Така Марица записа четвърта поредна победа в първенството и пета от началото на сезона и вече е лидер в класирането.В сряда “Марица” гостува в Смолян, на “Родопа” в мач от междуобластния етап в турнира за Купата на България. Победа в този двубой ще прати “жълто-сините” в основната фаза на надпреварата. Следващата събота маричани са домакини на новака в групата “Извор” (с.Горски извор). Тимът показа стабилна игра и вече има първите си точки в актива си. Срещата от 5 кръг в Трета лига - Югоизточна група е от 17 часа на стадион “Марица”.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов (Теодор Фърков), Мартин Анастасов, Милен Танчев, Олджай Алиев (Петър Печенков), Димитър Юруков, Тодор Тимонов (Денис Палков), Георги Георгиев (Христо Янчев).

РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Александър Параматаров, Иван Мицев

ГИГАНТ: Дамян Кадиев, Атанас Куманов, Веселин Филипов, Никола Марин - капитан, Пламен Коларов (Здравко Жилов), Сонер Полат, Стефан Рабаджийски (Запрян Запрянов), Стоян Славков, Тодор Тодоров, Иван Гендов (Андрей Атанасов), Мирослав Радев.

РЕЗЕРВИ: Недялко Тръмборджиев, Никола Домакинов, Теодор Гишин