Черноморец спечели точка в Нова Загора, акулите продължават борбата за влизане във Втора лига

Отборът на Черноморец 1919 Бургас, воден от Слави Костенски спечели важна точка при визитата на Загорец Нова Загора, завършвайки наравно 1:1. Възпитаниците на Мирослав Миндев се опитаха да надхитрят бургазлии, като срещата бе изместена в Стара Загора, поради ремонтни дейности на стадиона в Нова Загора. В последният момент, обаче, дербито от 3-ия кръг на Югоизточната Трета лига бе изместено в Нова Загора.

Главният рефер от Пловдив Даниел Краевски се справи блестящо със срещата, а бургазлии продължават да са без загуба от началото на сезона, след две победи и това реми. Черноморец започна с труден успех като гост с 0:1 в Смолян, а главният рефер Рюстем Карагерен се опита да помогне на домакините, но в края късметът бе с акулите, които спечелиха историческа победа срещу този съперник. Последва и победа с 2:0 у дома над Димитровград, за да дойде и това реми в Нова Загора. Черноморец игра предпазливо, като се опита да отбележи първи пол, но така и не успяваше. Гостите от Бургас бяха подкрепяни и от верните си привърженици, чувствайки се като у дома си.

Главният рефер Даниел Краевски, който е един от най-добрите в пловдивска област показа, че може да бъде строг и изгони капитана на домакините Явор Иванов за неспортсменска изява, а след това и Милен Танев. Първото полувреме беше равностойно, с няколко по-опасни ситуации и пред двете врати, но пък без попадение. Вратарят на гостите Мартин Теменлиев направи две блестящи спасявания след почивката, при вторият случай изби от голлинията топката. Краевски отсъди две дузпи.

Пламен Иванов изведе Загорец напред в 84-та минута за нарушение срещу Нуретин Пюскюлю, а в 87-а минута изгони капитана на домакините Явор Иванов. Мариян Тонев, който дойде от Свиленград реализира от дузпа за Черноморец в 90-та минута, след като бе съборен в гръб в наказателното поле, донасяйки точката за сините от Бургас. Тонев с хладнокръвно изпълнение залъга стража на домакините, спря се преди удара, а след това прати кълбото в десния ъгъл за крайното 1:1. В състава на акулите бе картотекиран и Даниел Бенчев, който преди сезона започна с Нефтохимик. Бившият халф на Несебър записа минути след почивката.

След точката, Черноморец събра 7 в актива си, а на 29-и август, от 18:00 часа, възпитаниците на Слави Костенски приемат Спартак Пловдив в търсене на поредна победа. Марица и Гигант Съединение са с пълен актив от 9 точки, но двата тима нямат амбиции за по-горна група.