3 от 3 за Марица, след домакински успех над Атлетик (Куклен)

Марица (Пловдив) постигна трета поредна шампионатна победа, след като в двубой от 3 кръг на Трета лига - Югоизточна група “жълто-сините” надделяха с 2:0 над стабилния тим на Атлетик (Куклен). Възпитаниците на Николай Димитров изиграха добър мач и съвсем заслужено стигнаха до успеха. Пловдивчани все още нямат допуснат гол във вратата си, като вратарят Илия Николов записва поредна “суха” мрежа. Младите Мартин Анастасов и Милен Танчев реализираха головете за победата над кукленци. Двата отбора изиграха оспорван и интересен мач с много битка по терена, на сравнително високо темпо с оглед тежкото време и високите температури. В състава на гостите личаха имената на няколко футболисти, възпитаници на школата от Кършияка.

Преди срещата делегатът и Камена Георгиева връчи на капитана на Марица Тодор Тимонов купата за третото място, на което отборът завърши през миналия сезон.

Срещата започна двуостро, а двата тима си рамениха по един удар. След 5-ата минута “жълто-сините” взеха инициативата и контролираха срещата до нейния край. Те създадоха повече положения, владееха доста повече топката и имаха игрово превъзходство. Гостите показаха солидна игра и тормозеха отбраната на Марица с добри контри и доста комбинации. До 15-ата минута “жълто-сините” на четири пъти можеха да открият резултата. В 7-ата Георги Георгиев стреля, но Кирил Акалски улови. Даниел Спасов също бе близо до гола малко по-късно. В 14-ата Тодор Тимонов стреля опсано, но Акалски спаси. Минута след ситуацията отново Тимонов стреля директно от корнер, но топката се отби от страничната греда. Гостите отговориха с два неточни удара. В 27-ата минута голмайсторът на маричани до момента Олджай Алиев също бе на стрелкова позиция, но Акалски изби удара. До края на полувремето Милен Танчев и Тимонов пропуснаха да открият.

Втората част не се различаваше почти по нищо от първата. В 51-ата минута бившият състезател на Марица и юноша на клуба Георги Стефанов стреля опасно от свободен удар, но бе неточен. Последваха две подобни положения пред отсрещната врата. Щатният изпълнител на статични положения Тодор Тимонов стреля и двата пъти, но Акалски, който също е юноша на Марица, се намесваше добре. Вратарят спаси сигурен гол в 56-ата минута, когато изби пореден удар на Тимонов. В 60-ата минута логиката възтържествува и “жълто-сините” откриха резултата. Мартин Анастасов засече хубав пас на Димитър Юруков и така даде преднина на своя отбор. След гола отново маричани бяха по-дейни на терена. Влезлият през втората част Христо Янчев стреля неточно в 73-ата минута. В 77-ата Добрин Орловски изпълни добре свободен удар, но Илия Николов отново бе на мястото си и се справи.

В 80-ата минута Даниел Спасов можеше да удвои, но ударът му премина покрай страничната греда. Четири минути по-късно Тимонов за пореден път обстрелваше вратата на Акалски, но отново нямаше шанс. В последните минути гостите сякаш отпаднаха физически и така и не успяха да създадат чисто голово положение. За сметка на това битката навсякъде по терена продължаваше да изобилства. Въпреки шансовете пред пловдивчани голът на успокоението така и не падаше. В 86-ата минута Димитър Юруков също можеше да удвои, но и той не сполучи. Все пак в началото на продължението Милен Танчев вкара така дългоочакваното второ попадение, което сложи точка на спора. Той сам се пребори и отне топка в централната част на терена, напредна в опразненото поле на домакините, надигра последователно последния в отбраната на гостите и вратаря Акалски и реализира за крайното 2:0.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Милен Танчев, Олджай Алиев (Петър Печенков), Димитър Юруков, Георги Георгиев (Христо Янчев), Тодор Тимонов - капитан (Иван Мицев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Денис Палков, Александър Парматаров. Треньор: Николай Димитров

АТЛЕТИК: Кирил Акалски, Юлиян Романов - капитан, Александър Христев (Атанас Чернев), Никола Николов, Борис Бисеров, Васил Иванов, Аурел Мусай (Добрин Орловски), Емил Аргиров, Димитър Джонджуров, Георги Стефанов (Иван Ангелов), Мирослав Манев. РЕЗЕРВИ: Димитър Георгиев, Петър Шопов, Янко Гюзлев, Стоян Жулев. Треньор: Христо Телкийски

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мартин Анастасов, Величко Величков, Йордан Печинов, Милен Танчев, Тодор Тимонов (Марица); Борис Бисеров, Александър Христев, Васил Иванов (Атлетик).