Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Марица отново победи Атлетик, но в Куклен и продължава напред за Купата

Марица (Пловдив) постигна втора победа в рамките на няколко дни срещу Атлетик (Куклен). След като в събота възпитаниците на Николай Димитров спечелиха с 2:0 в мач за първенството в Пловдив, сега “жълто-сините” надвиха същия съперник, но в Куклен, с 1:2 в обласния финал в турнира за Купата на България. Маричани играха с основния си състав, както и домакините, за разлика от мача им със Спартак преди седмица.

И този двубой бе интересен, предложи доста борба и определено носеше заряд. Марица поведе с 0:2 до 20-ата минута с два гола на Олджай Алиев в 12-ата и 18-ата минути. До 25-ата минута пловдивчани играха по-добре и освен двата гола имаха и още няколко шанса за гол. През втората половина на полувремето “жълто-сините” се върнаха в по-задни позиции. През втората част бяха направени доста смени в състава на гостите, а младите се включиха доста добре. Играта беше равностойна, като домакините се опитваха да са по-активни. Те върнаха едно попадение в средата на втората част, чрез юношата на Марица и бивш играч на пловдивчани Георги Стефанов. Въпреки че върнаха интригата, домакините нямаха много шансове пред себе си до края на мача. От своя страна играчите на Марица изпуснаха две чисти положения, които можеха изцяло да решат всичко.

Така Марица е представителят на област Пловдив в турнира за Купата на България и очаква следващия си съперник.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Милен Танчев, Олджай Алиев (Петър Печенков), Димитър Юруков (Александър Парматаров), Георги Георгиев (Христо Янчев), Тодор Тимонов – капитан (Иван Мицев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Денис Палков. Треньор: Николай Димитров