Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Огромна мъка и голям късмет! Автогол в 91-ата минута изпрати ЦСКА-София напред в Европа (видео+галерия)

ЦСКА-София е във втория предварителен кръг на Лига Европа! Това стана факт след изключително трудна домакинска победа с 2:1 над скромния тим на Сиренс. Малтийците откриха резултата чрез Да Силва (69).  Резервата Ахмед Ахмедов изравни в 75-ата минута. Пълният обрат стана факт в 91-ата минута, когато Касар си вкара автогол при опит да отрази центриране на Али Соу.

Сиренс имаше още няколко много добри положения за гол, а в 47-ата минута Да Силва изпусна и дузпа. Червените пък играха доста под възможностите си, но и Али Соу на два пъти можеше да отбележи.

За този сблъсък българският наставник Стамен Белчев не можеше да разчита на наказания Иван Турицов и контузения Жеферсон. Поради тази причина на десния бек игра Гълъбов. Сред титулярите бе и Стефано Белтраме, който застана зад Али Соу.

В групата място не намери доскорошният капитан Петър Занев.

74 ЦСКА-София - Сиренс
Изненадващо малтийците можеха да открият резултата още преди да са изминали и две минути. Да Силва мина на парад пред наказателното поле на червените, озова се очи в очи с Бусато и стреля силно, но бразилският страж спаси.
В 7-ата минута Сиренс застраши отново червената врата. Това стана след центриране от корнер и разбъркване. При него Мазику опита да изчисти опасно подаване към играч на малтийците, намиращ се на празна врата, но така го направи, че топката "кацна" върху напречната греда.
ЦСКА-София осъществи първата си голова възможност в 23-ата минута. Енрике проби отляво и намери по земя Соу. Таранът овладя добре с гръб към вратата, обърна се ефектно и шутира силно от 8-9 метра, но Касар изби. Четири минути по-късно Енрике набра скорост с топка в крака и стреля силно от 25 метра, но над напречната греда.
До края на полувремето червените наложиха доминация и отправиха два изстрела от средна дистанция чрез Белтраме и Кери, но те не намериха целта. Българският тим имаше и две добри възможности за удари от фаул около границата на наказателното поле, но Тиаго шутира в стената.
В 47-ата минута Да Силва преодоля Антов, след което нахлу в наказателното поле и надбяга и Матей. Нидерландецът се хвърли на шпагат и игра и с топката, но реферът прецени, че е нарушил правилата и отсъди дузпа. Бусато обаче спаси шута от бялата точка на Да Силва.
В 57-ата минута Доморо стреля от двайсетина метра, но над вратата. Само 120 секунди по-късно Соу получи подаване от Гълъбов, пребори се отлично с Дос Антос и стреля от 6-7 метра леко под ъгъл, но над напречната греда.
В 69-ата минута Сиренс шокира червените с гол на Да Силва. Малтийците осъществиха контраатака, Да Силва стреля от границата на наказателното поле, а след лек рикошат в гърба на Доморо топката влетя в мрежата на Бусато.
Само две минути по-късно футболистите на Стамен Белчев можеха да изравнят, когато Енрике стреля с глава над вратата след центриране на Йомов.
Активизацията на ЦСКА-София след полученото попадение даде резултат в 75-ата минута. Санкаре центрира към Ахмедов, който с майсторски шут от воле препарира Касар за 1:1.
В 86-ата минута Тиаго отправи добър шут от дистанция, но в аут. Към края на двубоя състезателите на Сиренс видимо отпаднаха физически и трудно се придвижваха по терена. От това се възползваха домакините, които натиснаха своя противник.
Пълният обрат стана факт в 91-ата минута, когато Али Соу за пореден път се справи сам с противниковата отбрана, центрира от малък ъгъл и вратарят на малтийците в опита си да отрази изпрати топката в собствената си врата - 2:1 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - СИРЕНС 2:1