Локомотив (Мездра) с първа победа през сезона след пълен обрат срещу Академик (Свищов)

Първа победа през новия сезон в Северозападната Трета лига постигнаха футболистите на ОФК Локомотив (Мездра). В среща от третия кръг на шампионата момчетата на треньора Николай Нинов се наложиха на собствен терен над ОФК Академик (Свищов) с 2:1. Домакините стигнаха до пълен обрат в мача, след като губеха в резултата. С по един гол и по една асистенция за успеха на „железничарите“ се отличиха Петър Димитров и Лионел Матадос.

„Студентите“ поведоха в 3-ата минута, когато Преслав Антонов засече с глава прецизно центриране от корнер на Мартин Колев за 0:1. Пет минути по-късно при почти идентична ситуация Лионел Матадос изпълни ъглов удар отляво и опитаният Петър Димитров, също с глава, възстанови равенството - 1:1.
До почивката локомотивци създадоха няколко чисти голови положения. Малшанс пред гола обаче имаха завърналият се в състава от чужбина непосредствено преди мача Валдемар Стоянов - на два пъти, след извеждащи подавания на Давид Стоянов и на капитана Браиан Стоянов, и Пепи Димитров след пас на Матадос. В 21-ата минута попадение на Валди Стоянов беше отменено поради засада.

Гостите отправиха само един опасен удар - чрез капитана си Иван Ганев, който стреля с глава на сантиметри от левия страничен стълб след изпълнение на корнер.

Четири минути след антракта Петър Димитров се пребори за една спорна топка пред наказателното поле и изведе в пеналта Лионел Матадос, който хладнокръвно се разписа за 2:1.

До края на мача се запомниха един атрактивен удар на Радослав Батов от „небесносините“, преминал покрай вратата на Кристиян Дяков, и един пропуск на Матадос, който не успя да засече от непосредствена близост перфектно центриране от фланга на Браиан Стоянов.

Домакините доиграха мача с 10 души, след като в 79-ата минута опорният халф Гроздан Илиев получи втори жълт, респективно червен картон, за  опасна игра срещу противников състезател.

Съставът на ОФК Локомотив (Мездра): Кристиян Дяков, Мартин Димитров (87 мин. Николай Генов), Генади Петров, Давид Стоянов, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Петър Димитров (78 мин. Владимир Найденов), Валдемар Стоянов (78 мин. Методи Янков), Браиан Стоянов (кап.) и Лионел Матадос (90 мин. Антонио Абаджиев).