Гранада отнесе Атлетик Б и ще дебютира в Лига Европа (видео)

Отборът на Гранада завърши сезона в Ла Лига по възможно най-добрия начин. Тимът от "Лос Карменес" разгроми с 4:0 Атлетик Билбао и зае 7-о място в крайното класиране, като по този начин си осигури участие във втория калификационен кръг на Лига Европа.

Радостта на Гранада стана възможна и благодарение на загубата на Хетафе от Леванте с 0:1. Така Гранада събра 56 точки, колкото има и шестият Реал Сосиедад, а Хетафе остана с 54 и няма да играе в евротурнирите.
Резултата откри Роберто Солдадо в 29-ата минута. Ветеранът се озова на добра позиция и технично прехвърли стража на баските Яго Ерерин.

След почивката домакините правеха каквото си поискат на терена и стигнаха до нови три гола. В 55-ата минута Антонио Пуертас удвои отблизо, в 67-ата Карлос Фернандес Луна се възползва от пас на Пуертас за 3:0, а в добавеното време Анхел Монторо наказа поредната кошмарна грешка в защитата на гостите.

Това е най-убедителната победа на Гранада през сезона и в същото време най-тежката загуба на баските.
Атлетик финишира на 11-о място с 51 точки, но му пресдтои финал за Купата на краля срещу Реал Сосиедад.