Верона спечели сблъсъка с Парма и взе предимство в борбата за Европа (видео)

Отборът на Верона записа важна победа с 3:2 при домакинството си на своя конкурент за Лига Европа Парма в мач от 29-ия кръг на Серия “А”.

В 14-ата минута звездата на “дуковете” Деян Кулушевски запази топката при свой дрибъл, след което я прати в противниковата мрежа. В добавеното време обаче Самуел Ди Кармине падна в наказателното поле след контакт със съперниковия капитан Бруно Алвеш и си спечели дузпа, която собственоръчно превърна в гол. В 54-ата влезлият след почивката Матия Дзакани отправи чудесен удар и отново даде аванс на “жълто-сините”. Той се задържа само десет минути, тъй като в 64-ата Рикардо Галиоло нанесе успешна добавка след избит удар на негов съотборник. В 81-ата Валерио Вере се справи с противников защитник и подаде топката на резервата Матео Песина, който с топовно воле реализира третия гол за домакините в мача, оказал се и победен.

Така Верона взе ценни три точки в борбата за евроучастие и събра 42 точки, с които заема 8-ата позиция в класирането. Парма пък остана с 39 точки на 10-ото място.