Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Уулвс настигна Манчестър Юнайтед и усложни живота на "чуковете"

Уулвърхамптън победи с 2:0 Уест Хам като гост, благодарение на което се изравни по точки с Манчестър Юнайтед, който заема петото място във временното класиране на Премиър лийг. Раул Хименес даде аванс на гостите в 73-тата минута, но голяма заслуга за гола бе на Адама Траоре. В 84-тата Педро Нето вкара изключителен гол от воле, с който оформи крайния резултат. С успеха "вълците" направиха сериозна заявка, че до последно ще участват в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Уест Хам пък остава над зоната на изпадащите само благодарение на по-добрата си голова разлика от Борнемут, който обаче в този момент е с мач по-малко. По-късно днес "черешките приемат Кристъл Палас и ако вземат нещо от този двубой, "чуковете" ще се окажат под чертата.

Две промени имаше в състава на Уест Хам в сравнение със загубата от Арсенал през март. Соучек и Андерсон стартираха за сметка на Алер и Огбона. Уилшир, Фредерикс и Ярмоленко, които дълго време лекуваха контузии, бяха на резервната скамейка за началото. Там бе и една от големите звезда на Уулвърхамптън - Адама Траоре. Джонатан Кастро започна вместо Винагре.

"Чуковете" имаха първата добра възможност. В 14-ата минута Форналс изскочи зад гърба на отбрана на "вълците", но стреля високо над вратата от около 11 метра. Гостите владееха много повече топката, но не успяваха да затруднят сериозно Фабиански.

В 64-тата минута в игра за Уулвс влязоха Нето и Траоре. Това веднага даде резултат. Испанецът влезе остро по дясното крило в 73-тата минута, след което центрира много добре към Хименес. Мексиканецът бе сам и засече необезпокояван с глава.
В 84-тата минута отново Траоре проби през центъра, освободи се с лекота от двама противници, след което пусна към Дохърти. Последният центрира отдясно към далечната греда, където Нето засече от въздуха, вкарвайки изумителен гол.