Миньор падна от Монтана в Перник (видео)

Новакът във Втора лига - Миньор (Перник), загуби с 0:2 днешната си контрола с Монтана, която се игра на “Стадиона на мира” в миньорския град.

Гостите поведоха в 34-ата минута след куриозен, но ефектен гол на Атанас Илиев. То дойде след центриране отляво и разбъркване в наказателното поле на домакините. Футболист на чуковете опита да върне с глава към свой съотборник, но вместо това подаде към намиращия се на пет метра пред вратата Атанас Илиев, който прехвърли ефектно с глава стража на Миньор за 1:0.

След почивката Монтана вкара още един гол с глава. Това стори Росен Кръстев, който се разписа в 69-ата минута след центриране отдясно.

До края на срещата Миньор опита да отбележи поне едно попадение, за да зарадва екзалтираната агитка, която подкрепяше перничани, но в крайна сметка не успя да го стори и проверката приключи при 2:0 в полза на монтанчани.