Надал отнесе Южни, но се контузи

Номер 2 в световната ранглиста Рафаел Надал се класира безпроблемно за 1/4-финалитена Откритото първенство на Великобритания, след като победи Михаил Южни с 6:3, 6:3, 6:1.

По този начин испанецът се уреди среща в следващата фаза на третия за годината турнир от Големия шлем срещу победителя от другия интересен сблъсък между домакинската надежда Анди Мъри и фрзнцузина Ришар Гаске.

22-годишният Надал започна със самочувствие мача, въпреки че в самото начало на срещата почувства болки в прасеца и се наложи намесата на терапевт. Той реализира ранен пробив в 4-ия гейм на първия сет, но отговорът на 17-ия в схемата не закъсня и той веднага върна пробива. Радостта му обаче продължи кратко, след като четирикратният шампион от "Ролан Гарос" отново излезе напред в резултат, спечелвайки подаването на Южни в 6-ия гейм.

Вторият сет започна започна с пробив за номер 2 в схемата и завърши по същия начин за 6:3. На няколко пъти Южни демонстрира изнервеност заради лоши отигравания, докато Надал бе въплъщение на спокойствието.

Първият гейм на третия сет бе един от най-интересните и оспорвани в целия мач, след като 17-ия в света руснак поведе с 40:0 при сервис на съперника му. С няколко чудесни сервиса обаче Рафа се спаси от пробив и дори поведе с 5:0 гейма. Това окончателно обезвери Михаил Южни и той се предаде след 2 часа и 10 минути игра и 1:6 в сета.

Истински петсетов трилър изиграха Фернандо Вердаско и Марио Анчич, които останаха на корта 3 часа и 50 минути. В крайна сметка нервите на хърватина се оказаха по-здрави и той победи с 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 13:11. Въпреки изоставането си с 0:2 сета, Анчич успя да се мобилизира и показа страхотна игра и голяма желание за победа. Той записа 15 аса и 28 непредизивкани грешки и с успеха си се класира за 1/4-финала, където негов съперник ще бъде световния номер 1 Роджър Федерер.

Драма сътвориха 10-ият в схемата Маркос Багдатис и Фелисиано Лопес. След петсетова битка 31-ият в схемата испанец достигна до успеха с 5:7, 6:2, 3:6, 7:6 (4), 8:6.