За човек, който е загубил последователно 11 мача срещу Роджър Федерер, Лейтън Хюит демонстрира завидно самочувствие за предстоящия 1/8-финал на "Уимбълдън" утре.
Австралиецът спечели трофея от Лондон през 2002 година, след което настъпи петгодишната доминация на Федерер. От своя страна Хюит вече надмина очакванията на всички и доказа, че въпреки 20-ата си позиция в схемата, той има място сред най-добрите 16.
"Занимавам се с тенис именно заради мачове като този, каза 27-годишният шампион от US Open 2001, който ще се изправи в официален сблъсък срещу световния номер 1 за 21-и път. - Това са двубоите, които обичам най-много. Усещането да играеш на централния корт срещу най-добрия тенисист е неописуемо. Ще се постарая да дам всичко от себе си", обясни бившият лидер в световната ранглиста, който не се е класирал за 1/4-финал на турнир от Големия шлем през последните две години.
26-годишният швейцарец също не скри възхищението си към Хюит, като отбеляза, че все пак той е единственият останал бивш шампион освен него. "Винаги е голямо предизвикателство да се изправя срещу Лейтън. Той е строхотен тенисист и всеки мач с него е истински спектакъл. Двамата се срещнахме на корта за първи път, когато бяхме на 15 години. Тогава спасих мачпойнт и в крайна сметка победих... така че с Лейтън се познаваме много добре и имаме своята история назад във времето. Интригата винаги е присъствала в двубоите между нас, защото много добре знаем какво е да се печели турнир от Големия шлем", завърши коментара си петкратният шампион от "Уимбълдън".
Спектакълът утре е сигурен и заради факта, че в момента Лейтън Хюит, 27-и в класацията на ATP, работи заедно с бившия треньор на Федерер - Тони Роуч.