Винъс Уилямс и Дементиева продължават на "Уимбълдън"

Защитаващата миналогодишната си титла Винъс Уилямс премина безпроблемно третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис, след като се наложи над Мария Хосе Мартинес Санчес с 6:1, 7:5 за 1 час и 12 минути. Поставената под номер 7 в схемата американка затвърди с представянето си позицията на фаворитка в надпреварата след сензационното отпадане на Мария Шарпова и Ана Иванович.

Първият сет премина под пълната доминация на бившата номер 1 в света, която след само 25 минути и два реализирани пробива записа в актива си частта. Вторият сет обаче бе значително по-оспорван и интерсен за зрителите на корт номер 1 в "Ол Ингланд Клъб". Винъс Уилямс, която е четирикратна щампионка от "Уимбълдън", отново излезе напред в резултата с ранен пробив. При 4:4 обаче 101-ата в световната ранглиста върна пробива и запази интригата в двубоя. Следващият гейм бе истинско мъчение за сервиращата Санчес, но тя все пак издържа на напрежението и атаките на именитата си съперничка. Развръзката в сета стана факт в 11-ия гейм, когато по-голямата от сетрите Уилямс направи решителния пробив за 6:5 и след чудесен сервис гейм, тя затвори мача. Съперничка на Винъс в следващата фаза ще бъде рускинята Алиса Клейбанова, надиграла Ай Сугияма с 6:4, 6:4.

Междувременно другата руска представителка Елена Дементиева също си осигури място в четвъртия кръг, след като елиминира Хисела Дулко (Аржентина) със 7:6 (2), 7:5.