Родик и Блейк се измъчиха в драми на "Уимбълдън"

Поставеният под номер 6 в основната схема Анди Родик (САЩ) отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания, след като загуби изненадващо от Янко Типсаревич с 7:6 (5), 5:7, 4:6, 6:7 (4).

Американецът бе по-агресивният от двамата тенисисти в началото на мача и на няколко пъти затрудни сериозно съперника си. Родик пропусна пет възможности за пробив, за да се стигне до тайбрек. Там бившият номер 1 в света се оказа по-съобразителен, а двамата си размениха общо пет аса.

Втората част на срещата отново бе доста оспорвана, докато не дойде 11-ият гейм, в който след няколко грешк шампионът от US Open 2003  допусна пробив. Страхотен бекхенд уинър от страна на сърбина върна баланса в сетовете.

Спечеленият втори сет явно посъбуди Типсаревич и той започна да диктува случващото се на централния корт в Лондон. Пробив в 5-ия гейм му осигури преднината в резултат за 2:1 сета, а в четвъртата част след няколко страхотни изпълнения от бекхенд, той взе сета и мача.

Следващ съперник на Типсаревич ще бъде Дмитрий Турсунов, надделял над надеждата на домакините Крис Ийтън.

В истинска драма се превърна и сблъсъкът между другия американец - Джеймс Блейк и неговия противник от Германия Райнер Шутлер. Представителят на САЩ бе елиминиран в петсетов трилър с 3:6, 7:6, 6:4, 4:6, 4:6 след 3 часа и 20 минути и така за пореден път се провали в опита си да мине по-напред от третия кръг.