Шарапова изхвърча от "Уимбълдън"

20-годишната Алла Кудрявцева разби надеждите на сънародничката си Мария Шарапова за втора титла от Откритото първенство на Великобритания по тенис, като я победи с 6:2, 6:4 за 1 час и 24 минути.

Непоставената в схемата Кудрявцева загатна за сериозните си амбиции още в самото начало на руския сблъсък, като атакуващият й стил на игра даде мигновен резултат. От четирите възможности за пробив в първия сет тя успя да реализира две в 5-ия и 8-ия геймове, докато сочената предварително за фаворитка в срещата не успяваше да противодейства по никакъв начин. Без каквито и да било проблеми 154-ата в световната ранглиста записа първата част в актива си с убедителния резултат от 6:2.

Вторият сет бе далеч по-оспорван и непредсказуем, а шампионката от "Уимбълдън" 2004 бе готова за битка.  Тя записа ранен пробив, но щастието й продължи кратко. Кудрявцева, за която това е едва второ участие в "Ол Ингланд Клъб", отговори мигновено за 2:2. В 6-ия гейм по-неопитната от двете тенисистки отново демонстрира качествата си и спечели подаването на Шарапова. Бившата номер 1 в света обаче върна пробива и запази шансовете си да остане в мача.  В 10-ия гейм на сета сервисът на носителката на тазгодишната титла от Australiаn Open отново се пропука и съперничката й сложи точката на спора още при първата си възможност.

Най-слабото представяне на 21-годишната Мария Шарапова при всичките й участия на "Уимбълдън" е от 2003 г. и 2007 г., когато отпада в четвъртия кръг. В днешния мач тя остави в статистиката 8 двойни и 22 непредизвикани грешки.

От своя страна Кудрявцева ще се изправи в следващата фаза на надпреварата срещу китайката Шуай Пън, надиграла 26-ата в схемата Зибиле Бамер с 7:6 (9:7), 4:6, 6:3.

За третия кръг се класираха още Винъс Уилямс, Динара Сафина, Йелена Янкович, Шахар Пеер, Марина Еракович, Мария Хосе Мартинес Санчес, Каролин Вознячки, Шуай Пън и Тамарин Танасугарн.