Пиронкова започна с победа сезона на трева

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова стартира
с победа сезона си на трева, след като отнесе колумбийката Каталина Кастано с 6:1, 6:2 в първия кръг от квалификациите на турнира в Ийстбърн (Великобритания) с награден фонд 600 хиляди долара.

20-годишната Пиронкова, поставена под номер 2 в предварителната схема, нямаше никакви проблеми и се справи с Кастано само за 52 минути. Българката не допусна нито един пробив на подаването си. Тя поведе с 3:0, а след 3:1 взе пет поредни гейма. Пиронкова, 40-а в света, направи втори пробив за втория сет и общо четвърти в мача за 5:2, след което сервира перфектно и затвори мача. Така тя си осигури 5 точки за световната ранглиста и 1195 долара.

Във втория кръг на квалификациите пловдивчанката ще се изправи срещу представителка на домакините - спечелилата мача между Елена Балтача и участващата с "уайлд" кард Наоми Кавадей.