Класически Челси на 1/4 финал

Отборът на Челси стана поредният 1/4 финалист в Шампионската лига, след като спечели реванша от 1/8 финала срещу Олимпиакос с класическото 3:0. Първата среща в Гърция завърши при нулево равенство и така с общ резултат 3:0 англичаните са в следващата фаза.

Лондончани нямаха почти никакви проблеми със своя противник и спокойно можеха да победят и по-убедително. Все пак с голове на Балак, Лампард и Калу домакините стигнаха до желания успех и вече чакат следващия си противник в турнира.

Още от началните минути играчите на Челси натикаха противника си в неговата половина. Първо Джон Тери стреля опасно във 2-ата минута, а три минути по-късно падна и първият гол в мача. Лампард центрира остро от ляво и Балак прати топката в мрежата.

Поуспокоени от доброто развитие на мача в следващите десетина минути англичаните намалиха оборотите. От средата на полувремето обаче те отново натиснаха и първо Дрогба стреля опасно, а след това и удар на Макелеле бе избит от Никополидис. В 25-ата минута дойде и второто попадение за Челси и то отново бе създадено от Балак и Лампард. Първият стреля мощно и ударът му с мъка бе отразен от Никополидис. Топката обаче се озова в непокрития Лампард, който бе безгрешен за 2:0.

Още в следващата минута вратарят на гостите отново трябваше да се намесва, но този път го направи по-добре. До края на полувремето Челси създаде още 2 добри положения, но до нов гол не се стигна.

Втората част, въпреки добрата преднина на домакините отново бе изцяло под тяхна диктовка. Те отправиха около десет удара по посока на вратата на Никополидис, но добрата игра на вратаря бе в основата за да падне само едно попадение в неговата мрежа. То стана в 48-ата минута, когато Калу засече центриране от корнер.

Гостите имаха едва две-три положения пред Кудичини като те бяха предимно в последните минути на срещата, когато англичаните намалиха оборотите. Белуши и Стойтидис пробваха рефлексите на италианския вратар, който обаче се намеси добре и запази мрежата си суха.

Така Челси стана третият отбор от Англия на 1/4 финала на Шампионската лига и така шансовете някои от тях да играят един срещу друг стават все по-големи.