Барса продължава напред без да се напряга

Барселона победи Селтик с минималното 1:0 в реванша от 1/8 финала на Шампионската лига и с общ резултат 4:2 продължава в следващата фаза. "Каталунците" поведоха още в 3-ата минута след попадение на Шави и до края на мача предпочетоха да запазят силите си и да не се хвърлят излишно. Този резултат обаче бе повече от достатъчен за тяхното класиране напред, където те вече очакват своя следващ противник.

Домакините започнаха по-настървено и още в първата си атака стигнаха до гол. Роналдиньо пусна към Силвиньо на левия фланг, защитникът центрира и Шави засече топката във вратата.Това обаче успокои "каталунците", които постепенно намалиха темпото.

Въпреки това повечето положения в мача бяха пред вратата на Боруц. Роналдиньо и Деко бяха най-активни в състава на Барса, като отправиха по няколко удара към вратата на Селтик, отразени с вещина от вратаря. Шотландците пък отговориха с положение пред Венегор оф Хеселинк отразено от Валдес.

В 38-ата минута Франк Рийкард реши да замени Лео Меси с Анри, като причината бе контузия на младока, която може да го извади от игра за доста дълго време.

В последните десетина минути на първото полувреме Селтик показа, че не случайно е на този етап на надпреварата и организира няколко добри атаки. Накамура и Хеселинк бяха близо до изравняването на резултата, но шансът не бе с тях.

Второто полувреме бе подобно на първото и домакините създадоха още няколко положения пред вратата на противника чрез Деко, Роналдиньо и Шави. Гостите пък имаха само едно по-сериозно положение, пропиляно от МакМанъс. В крайна сметка резултатът остана непроменен и без да разкрие пълния си потенциал Барселона се класира на 1/4 финал.