Кристияно Роналдо класира Юнайтед на 1/4 финал

Манчестър Юнайтед се класира за 1/4 финалите на Шампионската лига, след като победи Лион с 1:0 в реванша на "Олд Трафорд". Първата среща във Франция завърши без победител 1:1 и така с общ резултат 2:1 "червените дяволи" продължават напред.

В герой на мача отново се превърна суперзвездата на англичаните Кристияно Роналдо, който отбеляза единственото попадение в срещата в 41-ата минута.

Срещата обаче не бе очакваният спектакъл. Още от първите минути домакините нападаха по-сериозно, докато гостите бяха предпочели да се бранят. Кристияно Роналдо и Нани бяха най-активни в състава на "червените дяволи" и тормозеха защитата на противника с остри влизания по двата фланга, като и често сменяха местата си. Французите обаче бяха добре групирани и успяваха да отблъснат натиска на противника, който така и не успяваше да създаде чисто положение пред Купе.

Постепенно Манчестър притисна Лион в собствената му половина, като гостите трудно успяваха да излязат от своето поле. Все пак в 27-ата минута лионци стигнаха до първото си сериозно положение. Калстрьом открадна една топка и стреля от около 30 метра, но Ван дер Сар бе готов и успя да отрази силния удар.

В 40-ата минута обаче се случи логичното и Юнайтед откри резултата. Удар на Андерсон от границата на наказателното поле предизвика разбъркване пред Купе. Топката попадна в Кристияно Роналдо, който излъга един противник и с премерен удар я прати в мрежата.

Второто полувреме обаче изглеждаше доста по-различно. Още от началните минути се видя, че Лион не се е предал и ще напада. Бен Арфа на два пъти излизаше на нелоши позиции, но ударите му не бяха достатъчно качествени. Манчестър в същото време изглеждаше по-притеснен и прибран в своята половина, като чакаше шансове на контраатака. При една грешка на английската защита Бензема излезе в добра позиция, пусна към Клерк, който обаче стреля нескопосано в тъч, вместо да порази вратата на противника.

В 74-ата минута дойде и най-чистото положение за гостите. Кейта се освободи от опеката на защитник и стреля силно, но ударът му срещна дясната греда на Ван дер Сар.

В последните 15 минути пък Рууни на два пъти можеше да реши мача. Първо след грешка на Бензема той излезе сам срещу Купе, но не успя да прехвърли вратаря. По-късно отново той проби през центъра, но си поведе дълго топката и не можа да стреля опасно. Така резултатът се запази непроменен до края и англичаните се класираха за следващата фаза.