Ботев надигра Спартак (Варна) с 2:0

Ботев започна с победа пролетния полусезон в "А" група. Тимът на Тенчо Тенев надигра тотално Спартак (Варна) с 2:0, като Христов през първото и Саидходжа през второто полувреме вкараха попаденията за пловдивчани.

Срещата започна с превес на Ботев. "Канарчетата", подкрепяни от вярната си публика, взеха инициативата още от първата минута и упражниха традиционния домакински натиск. В 5-ата минута Георги Христов бе изведен от Минев, но ударът му мина над вратата. 11 минути по-късно активността на пловдивчани бе възнаградена. Веселин Минев изведе голмайстора Христов зад защитата на Спартак и талантът не пропусна - 1:0. До края на полувремето Саидхожда можеше на два пъти да удвои, но нямаше късмет.

След паузата безидейната игра на гостите продължи и те не сътвориха нищо смислено. В 64-ата минута Аврамов центрира и Саидходжа от непосредствена близост направи резултата 2:0. В следващите минути темпото поспадна, а в 77-ата минута Христов пропусна да направи резултата класически, останал сам срещу ревервния вратар на Спартак Цанков, който замени завърналия се в тима Радо Станев.  До края гостите така и не намериха сили да стигнат до почетен гол и Ботев спечели важни три точки. "Канарчетата" имат 19 точки в своя актив и заемат 10-о място. Съставът на Спартак е на предпоследното място с 12 точки, колкото има и Вихрен.

БОТЕВ - СПАРТАК (ВАРНА) 2:0 (1:0)
1:0 Христов (15)
2:0 Саидходжа (64)

БОТЕВ: Арсов, Минев, Гаров, Величков, Божков (к) (81-Алегре), Аврамов, Какалов (80-Кръстев), Попов, Саидходжа, Харизанов, Христов
Треньор: Тенчо Тенев

СПАРТАК (ВАРНА): Станев (71-Цанков), Георгиев, Жеков, Илиев, Димов, Джукич (Михайлов), Кунчев, Иванов, Дим. Петров, Мирчев, Иванович
Треньор: Атанас Атанасов

Съдия: Стоян Алексиев
Жълти картони: Какалов (Б), Кунчев, Иванович (С)