Локо (Сф) нямаше аргументи срещу Стяуа

Вторият във временното класиране на "А" група - Локомотив (София), претърпя загуба в първата си проверка от зимния лагер в Ларнака, като порежението дойде логично на фона на показаното от двата тима на терена.

Футболистите на Стефан Грозданов все пак започнаха по-активно мача и първото положение за гол логично дойде пред румънската врата. След 1/4-час игра най-силният играч на "железничарите" от есения полусезон - Марчо Дафчев, стреля хубаво от фаул, но кълбото профуча над напречната греда. В 30-ата минута българите имаха претенции към съдията Константину, че колумбийският страж на Стяуа Робинсон Сапата е играл с ръце извън наказателното поле, но арбитърът остана безмълвен. В 41-ата минути отборът на Маруис Лакатуш пропиля най-чистото си положение до този момент, но изстрелът на взетия под наем от Индепендиенте Пепе Морено срещна гредата. В заключителните минути на полувремето Морено отново бе близо до гола, но Румен Тинков майсторски спаси удара му.

Веднага след подновяването на играта българският вратар сътвори поредна своя блестяща изява, като изби в гредата опасна топка бита от халфа Плешан. След почивката Стефан Грозданов пусна в игра нападателите Балдовалиев и Антунович, халфа Димо Атанасов и универсалния Иван Пасков. В 52-ата минута Тинков отново показа класа на вратата на Локомотив, след като Ромео Сурду изкочи очи в очи с него, но българинът спаси положението. Никой обаче не можеше да помогне на тима от квартал "Надежда" три минути по-късно, когато Мендоса с плътен и хубав изстрел от далеч порази горния ляв ъгъл на българската врата за 1:0. В 72-ата минута голмайсторът на румънците фаулира грубо Христо Златински и реферът на момента му показа червен картон.

Така столичните "железничари" загубиха първия си мач в Кипър, като победата на европейските клубни шампиони от 1986 година можеше да бъде и по-голяма, ако не бе късметът и добрите намеси на Тинков на вратата на Локо. Следващата контрола на "червено-черните" е срещу четвъртия в корейския шампионат Джонгнам в неделя от 15,00 часа. Останалите два мача на хората на Стефан Грозданов в Кипър са срещу Рапид (Букурещ) и сръбския гранд Цървена звезда.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - СТЯУА 0:1