Левски II загуби с 0:3 от дубъла на Динамо Киев

Левски II загуби с 0:3  от дубъла  на Динамо Киев

Резервният отбор на Левски загуби с 0:3 от дублиращия тим на Динамо (Киев) в първи мач от турнира за ”Купата на Кипър”, където Левски са още в група с Оцелул. Украинците откриха от дузпа в 14-ата минута чрез Морозюк. Нарушението бе отсъдено за нарушение на Николай Димитров срещу същия Морозюк. Минута по-късно Ярмоленко се отскубна от защита на ”сините” и прати топката за втори път във вратата на юношата Димитров. Това подкоси краката на левскарите, които рискуваха да допуснат още две попадения във вратата си в следващите 180 секунди.

Чак в края на първото полувреме Исамил Иса пропусна най-чистото положение за Левски след подаване на Матев.

Второто полувреме започна отново започна с по-добра игра на Динамо, като вратарят Димитров на два пъти спаси. В двадесетата минута на второто полувреме Морозюк вкара втория си гол в мач, този път от пряк свободен удар. Мъри направи няколко промени, като Боян Табаков бе първата смяна. Именно млакият голмайстор бе близо до попадение, но стражът на противниците Бойко боксира.

ЛЕВСКИ: Ц. Димитров, Станчев, Мутафчийски (67-Иванов), Генев, Н.Димитров (80-Жоазиньо), Огнянов, Балтанов, Матев (74-Балджийски), Киров (74- Сърмов), Иса, Зизов (58-Табаков)

ДИНАМО КИЕВ:Бойко, Бенчук, Сартушняк, Бутенин, Хачериди, Маразю, Кирил Петров, Нарасчук, Герасинюк, Зазуля, Ярмоленко

ЛЕВСКИ – ДИНАМО К 0:3
0:1 Морозюк (14-д)
0:2 Ярмоленко (15)
0:3 Морозюк (65)