Левски падна от Стяуа с 0:1

Левски падна от  Стяуа с 0:1

Шампионът Левски загуби с 0:1 от Стяуа в първата си контрола в Кипър. Играчите на Станимир Стоилов допуснаха лек гол в 26-ата минута, когато капитанът на румънците Дика с глава реализира след центриране отдясно на Пепе Морено. Последният се освободи първо майсторски от Томашич, който увисна при рикошета, след което топката се върна при Морено и той качи топката на главата на Дика, който оставен непокрит от 5 метра направи безпомощен Георги Петков. Мъри започна със същия състав от контролата с Динамо Киев, преди 12 дни, но тима отново показа слабост в атака. Отборът от Букурещ седя по-добре на терена през първата част, докато "сините" се мобилизираха в средата на вторoто полувреме след влизането на Тасевски и Боримиров и владееха инициативата до края. Българите създадоха няколко мелета пред стража на Стяуа, но до чести голови положения не се стигна. Удар на Рабех с глава бе спасен от резервния вратар Ватка, докато останалите изстрели на "сините" минаха встрани от целта.

В игра за Левски се появиха още Иса и Огнянов на мястото на Миро Иванов и Ники Димитров. Минути преди края, именно Огнянов бе съборен в наказателното поле на румънците, но съдията не отсъди дузпа въпреки протестите на българите.

През първата част също остана съмнения за още едно нарушения в наказателното поле на тима от Букурещ.

Буквално в последните секунди се случи неприятен инцидент с играча на Стяуа Хабибо, който си глътна езика след удар с лакът на Рабех. В продължение на няколко минути лекарските екипи на двата тима се опитаха да свестят футболиста. Така реферът Ягов реши да прекрати срещата, вместо да дава няколко минути продължение .

Бившият нападател на Левски Христо Йовов изгледа двубоя от трибуните. Както е известно той вече е състазетел на Арис (Лимасол).

Това бе трета контрола на Левски през тази година, както и втората загуба на тима след тази от Динамо (Киев) в Ейлат (Израел) с 1:2. Единственият успех бе постигнат в София срещу Спортист Своге с 1:0 от дузпа миналата събота.

ВИДЕО С ГОЛА НА СТЯУА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

ИНЦИДЕНТЪТ С ХАБИБО МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

ЛЕВСКИ – СТЯУА 0:1
0:1 Дика (26)

ЛЕВСКИ: Петков, Миланов, Томашич, Рабех, Минев, Сърмов (62-Боримиров), Миро Иванов (78-Иса), Жоазиньо(62-Тасевски), Зе Суареш, Жеан Карлос, Ники Димитров (72-Огнянов)

СТЯУА: Сапата,Голански,Гоян,Геонеа, Нешу, Николица, Петре, Даиро Морено, Мендоса, Дика, Пепе Морено

През второто полувреме:Ватка, Ловин, Плешан, Хабибу, Сурду, Бачу, Марин, Дино Езе, Неада,Бадеа

Жълти картони: М. Иванов, Зе Суареш - Левски: Голански - Стяуа

СЪДИЯ: Джак Ягов