Байерн сложи тройка на Стяуа и е на 1/8 финал

Байерн (Мюнхен) подпечата визата си за 1/8 финалите в Шампионската лига след като победи Стяуа с 3:0 на "Алианц Арена" в двубой от група "F" на Шампионската лига. С този успех "баварците" вече имат 11 точки, които им гарантират участие в следващата фаза на надпреварата. Точни за успеха на германците бяха Клозе на два пъти и веднъж Тони. Те изпуснаха още куп положения и можеха да спечелят и доста по-убедително.

Байерн започна мача с мисълта за ранно попадение. Още в 3-ата минута Тони изпусна невероятно положение след като от малкото наказателно поле би право във вратаря. Само две минути по-късно почти по идентичен начин италианецът бе изведен от Клозе и отново не успя да вкара. В 9-ата минута Тони отново бе на изгодна позиция и за пореден път се провали със завършващия удар. Едва в 16-ата минута Стяуа отговори на предизвикателството с далечен изстрел на Морно, който не застраши Рензинг.

В средата на полувремето гостите укротиха натиска на Байерн и дори изнесоха играта в предни позиции. В 24-ата минута Радой опита хубава странична ножица, но ударът му мина над вратата. Домакините обаче бързо си върнаха инициативата и в 27-ата минута Клозе прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада. В следващата минута след разбъркване пред Сапата Клозе стреля от близо, но отново над вратата. В 40-ата минута пък Стяуа отправи хубав удар чрез Гоян, който стреля със завъртане, но без да застраши вратата на "баварците".

През второто полувреме обаче Байерн бе безпощаден. В 57-ата минута след няколко поредни центрирания пред вратата на Стяуа топката стигна до Клозе, който най-накрая откри резултата. Само четири минути по-късно Лусио центрира от ляво, Клозе продължи към Тони, който на празна врата с глава удвои преднината на своя тим. Стяуа отговори с опасен удар на Николица с глава, но в 71-ата минута Рибери напредна необезпокояван, подаде на свободния Клозе, който с елегантен удар направи резултата класически.

До края на мача Байерн продължи да напада и в края Боровски пропусна невероятно положение за четвърти гол във вратата на Сапата. Въпреки това немския шампион взе своето и може спокойно да доиграе оставащата среща в групата.

Байерн - Стяуа 3:0