Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Реал закова БАТЕ в мразовития Минск

Реал (Мадрид) записа ценен успех с 1:0 в гостуването си на БАТЕ (Борисов) от група "Н" на Шампионската лига. "Белият балет" стигна до победата в мразовитата вечер в Минск след попадение на Раул още в 7-ата минута. Така испанците вече са в следващата фаза на турнира, докато за беларусите остава минимален шанс да продължат в Купата на УЕФА.

Гостите започнаха вихрено срещата и в 6-ата минута Савиола получи чудесно подаване от Дренте, но от близо стреля покрай вратата. Само минута по-късно обаче Дренте отново се спусна по лявото крило и центрира към Раул, който си спря топката и с мощен удар откри резултата. Домакините отговориха с далечен удар на Стасевич, който обаче не застраши Касияс. В 14-ата минута последва нова хубава атака на Реал, но Раул от малък ъгъл не успя да уцели вратата.

В средата на полувремето БАТЕ се опита да организира натиск, но той не бе особено успешен. В същото време Дренте продължаваше да тормози защитата на домакините с побивите си от ляво и непрестанните си центрирания. При едно от тях в 34-ата минута Рамос стреля с глава, но без успех.

През второто полувреме домакините стояха далеч по-добре на терена. Те вече не играеха толкова затворено и това веднага си пролича. В 60-ата минута невероятна грешка в защитата на Реал остави възможност на Близнюк да стреля фронтално срещу Касияс, но ударът му не бе достатъчно прецизен. Шест минути по-късно и Радионов се измъкна, но в последния момент топката му бе избита от Рамос. Реал пък отговори с удари на Гаго и Раул, спасени с вещина от Веремко. В самия край беларусите опитаха някакъв финален натиск, но опитните играчи на Реал удържаха преднината си и взеха трите точки.

БАТЕ - Реал (М) 0:1