И Дженоа не спря възродения Ювентус

Възроденият отбор на Ювентус продължава победния си ход в Серия А. "Старата госпожа" се справи и с Дженоа, побеждавайки го с 4:1 в изтеглен мач от 12 кръг. Точни за "бианконерите" бяха Григера в 5-ата, Амаури в 26-ата и Якуинта в 84-ата минута и Папастопулос си вкара автогол в последната минута. За гостите се разписа Милито от дузпа с 10-ия си гол за сезона. Това бе 5-ти пореден успех за отбора от Торино, който се изравни по точки с водача в класирането Интер.

Доакините започнаха мача във вихрено темпо и още в 5-ата минута взеха преднина в резултата. След един тъч топката стигна до Дел Пиеро, който с елегантен финт намери Григера, той нахлу в наказателното поле и с удар от малък ъгъл порази вратата.

В следващите минути Дженоа бе по-активният тим и първо след един корнер Ферари удари греда, а малко по-късно Милито надигра защитата на Юве, но мощният му удар мина покрай вратата. Ювентус обаче издебна своя шанс и в 26-ата минута Григера с чудесно центриране намери Амаури, който надскочи прекия си пазач и удвои преднината на своя тим. Само минута по-късно Милито успя да порази вратата на Манингер, но голът му бе отменен зереди несъществуваща засада.

Дженоа практикуваше доста атакуващ футбол и при едно центиране Манингер бе затруднен, но грешката му бе поправена от Легроталие. В 37-ата минута пък Дел Пиеро отново показа класа и намери чудесно Молинаро, който обаче стреля във вратаря. Малко по-късно пък капитанът на Юве опита удар от фаул от над 30 метра, но без особен успех.

През втората част Дженоа продължи да играе без страх и създаваше добри положения пред вратата на домакините. В 50-ата минута Милито намери Паладино, който обаче не успя да уцели вратата от точката на дузпата. Скули също направи добър пробив по фланга, но ударът му бе в аут.

Домакините пък играеха на контраатака и Амаури и Дел Пиеро бяха близо до гола, но ударите им бяха отразени от Рубиньо. Вратарят на гостите обаче бе безпомощен в 84-ата минута, когато Якуинта останал сам срещу него нямаше проблем да го преодолее за 3:0. В 87-ата минута Дженоа спечели дузпа за игра с ръка на защитник на Юве и Милито бе безпогрешен. В 90-ата минута пък след остро центриране на Каморанези Папастопулос си отбеляза автогол, оформяйки крайното 4:1.

Ювентус -  Дженоа 4:1