Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 2:0

Барса не вкара в мразовития Казан

Отборът на Барселона направи 0:0 като гост на Рубин (Казан) в мач от груповата фаза на Шампионската лига. На температура минус 5 градуса по Целзий каталунците имаха повече шансове през първото полувреме, удариха греда, но срещата завърши безплодно. Така след четири изиграни срещи Барса и Рубин имат по пет точки и са на върха преди двубоя Динамо (Киев) - Интер.

Наставникът на каталунците Джосеп Гуардиола избра оптимален състав, който да изтръгне ценните три точки. Даниел Алвеш се завърна на десния бек след лечение на контузия, а триото в атака беше Лионел Андрес Меси, Златан Ибрахимович и Андрес Иниеста. Треньорът на Рубин Курбан Бердяев не изневери на предпазливата си тактика и заложи на схема 4-4-1-1 с изнесен в предни позиции Домингес.

Още в първите секунди европейският шампион създаде две прекрасни положения за гол. Първо удар на Иниеста беше избит в корнер след хубава акция на „блаугранас", които днес играеха в жълто. В третата минута Иниеста изведе Златан Ибрахимович, който нямаше късмет и ниският му изстрел в далечния ъгъл намери гредата. Каталунците взеха инициативата без съпротива от противника, който дебнеше за шансове на контратаки. Много елегантно изпълнение на Чави в 19-ата минута качи топката на мрежата зад напречната греда, на метър от целта. В средата на полувремето „лос кулес" „избухнаха" с три много добри положения. В 21-вата Ибра се пребори за висока топка и изведе голово Меси, но вратарят Рижиков сграбчи топката от краката на феномена. Сейду Кейта не можа да намери топката от въздуха в 24-ата минута след точно центриране на Алвеш.

Най-добрата възможност за руския шампион дойде в 41-вата минута. Героят от срещата на „Камп Ноу" Ризянцев проби отдясно, но ударът му по земя беше спрян от Валдес, макар много трудно и дори щастливо. Секунди по-късно заучено положение излъга Рубин, но Иниеста не можа да промуши топката покрай съпротивата на Рижков. На почивката Барса имаше владение от 71 процента и ударите по посока на двете врати бяха 9:1.

Втората част започна очаквано с натиск на гостите от Иберийския полуостров. Казанският тим обаче действаше много организирано в защита. В 54-ата минута Иниеста излъга трима играчи на Рубин, но стреля покрай гредата. В средата на полувремето домакините притесниха защитата на Барса, но им липсваше точният удар. В 74-ата минута влезлият голмайстор на Рубин Бухаров имаше прекрасен шанс за откриване на резултата. Стрелецът изникна сам в наказателното поле, но си поведе дълго с гърди. Пет минути по-късно Виктор Валдес спаси своите с навременно излизане пред Бухаров. Последва кратка суматоха и чиста намеса на Пуйол. В игра за каталунците влезе Тиери Анри, който в 90-ата минута би безобразно след извеждащ пас на Меси.

През второто полувреме каталунците трудно създаваха положения, докато казанският отбор имаше добри шансове на контраакция. Така европейският шампион поставя под сериозна въпросителна участието във фазата на елиминациите с оглед тежкия мач в тудения Киев и сблъсъка с Интер на "Камп Ноу". От четири мача в Шампионската лига испанският първенец има едва три резилизирани гола.

РУБИН (КАЗАН) - БАРСЕЛОНА - 0:0