Безпроблемно начало за Мъри в Париж

Поставеният под номер 4 в основната схема Анди Мъри се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис, след като надделя над представителя на домакините Ерик Продон с 6:4, 6:1, 6:3 след час и 45 минути игра. Шотландецът ще се изправи в следващата фаза на надпреварата срещу италианеца Симоне Болели, който елиминира Франк Данчевич след 6:1, 6:3, 6:7 (5), 6:2.

Първият сет продължи 41 минути, като първо Мъри поведе с 4:1, а малко по-късно - в деветия гейм съперникът му върна пробив. Заемащият 124-о място в световната ранглиста французин не успя да вземе нито гейм до края на частта и така я загуби при 4:6. Във втория сет имаше два пробив - за 3:1 и 5:1, с което първата ракета на Великобритания направи преднината си още по убедителна - 2:0 части. В третия сет за кратко имаше интрига, след като 29-годишният Продон взе подаването на Мъри  в четвъртия гейм. Веднага след това обаче самият французин се пропука в сервис гейма си. До края на мача световният номер 4 осъществи още два пробива за 4:3 и 6:3. До този момент най-доброто класиране на 24-годишния Мъри на "Ролан Гарос" е достигането до 1/4-финалите през 2003 година. Тогава той губи от Фернандо Гонсалес.

В друг мач от първия кръг поставеният под номер 21 в схемата Александър Долгополов надделя с 6:3, 6:3, 6:1 над 35-годишния германец Райнер Шутлер. Двубоят продължи само час и половина, като украинецът се прояви с 48 печеливши удари, 14 от които директни точки от сервис. От своя страна, Шутлер участва на "Ролан Гарос" за 12-и път в кариерата си, а най-предното му класиране е четвъртият кръг през 2003 година.

Напред във френската столица продължава и хърватинът Иван Любичич, който се справи с индиеца Сомдев Деварман с 6:4, 6:3, 6:4. Във втория кръг 37-ият в света тенисист ще се изправи срещу победителя от срещата между Дмитрий Турсунов и Ксавие Малис. Австриецът Андреас Хайдер-Маурер елиминира Райън Суийтинг (САЩ) с 6:1, 6:7 (5), 6:2, 6:0, а 20-ият в схемата Флориан Майер (Германия) записа успех над Игор Куницин (Русия) с 6:3, 4:6, 6:4, 6:3.