Блекпул завърза интригата на дъното с невероятно 4:3

Тимът на Блекпул постигна невероятен успех с 4:3 срещу Болтън на своя "Блумфийлд Роуд", но въпреки това остава в зоната на ичпадащите отбори и ще трябва да спечели поне точка от визитата си на Манчестър Юнайтед в последния кръг, ако иска да се спаси. "Мандаринките" спечелиха по невероятен начин домакинството си на "тротърс", но въпреки това техният страхотен успех може да се окаже недостатъчен за оцеляването им в елита.

Двата отбора направиха изключително шоу през първото полувреме, отбелязвайки си общо пет гола за 3:2 в полза на домакините. Кевин Дейвис изведе Болтън напред в резултата в 6-ата минута, но Ди-Джей Кемпбъл изравни само три минути след това. Халфът Джейсън Пънчиън даде преднина на домакините, но Матю Тейлър възстанови равенството след пас на Рикардо Гарднър. Отново Ди-Джей Кемпбъл обаче даде аванс на домакините секунди преди края на второто полувреме.

Драмата на терена продължи с пълна сила през второто полувреме и Даниел Стъридж в 53-ата минута възстанови за трети път равенството. В 63-ата обаче капитанът и лидер на домакините през целия сезон Чарли Адам отбеляза след отлична контраатака на своя отбор, за да донесе крайното 4:3 за домакините и ценните три точки. Те обаче оставиха Блекпул на фаталното 18-о място с 39 точки, колкото има и Бирмингам преди изиграването на предпоследния мач за "сините". Головата разлика на "мандаринките" също е по-лоша от тази на Бирмингам.