Ето как съдиите подпряха Литекс в 8 от 18 мача този сезон

Когато Литекс играе, съдиите свирят едно и също. За шампионите дават всичко, което си трябва. За онези отсреща – каквото видят. Тимът от Ловеч стана за срамота в събота, когато съдията Николай Йорданов трябваше да ги бута срещу опашкаря Пирин.  Още в началото на мача играч на Пирин изскочи сам срещу вратаря, но страничният рефер вдигна засада. В 51-ата минута пък Дока Мадурейра удари глава на Тони Костадинов от Пирин. Николай Йорданов вдигна жълт картон на футболиста на Пирин за нарушение, но не изгони бразилеца. Ако бяха останали с човек по-малко, ловчанлии не изглеждаха способни да стигнат до победа. Малко по-късно самият Дока изравни резултата. При победния гол на Литекс пък останаха сериозни съмнения за засада на Папа Диуф. Малко след това Крум Бибишков изскочи сам срещу вратаря, бранител на Литекс покри засадата, но страничният рефер отсъди засада.

Проверка на “7 дни спорт” показа, че Литекс е бил подпиран в общо 8 от всичките си 18 мача досега през сезона. Това означава, че в почти половината си срещи досега съдиите са помогнали на шампионите – кога по-малко, кога повече като сега в Благоевград.

Съдийските аванти за Ловеч

Във всеки по-завързан мач за Литекс реферите идват на помощ. Най-често по едно рамо на ловчанлии е удрял съдията Николай Йорданов, той е свирил три от общо осемте мача.

I кръг: Литекс – Миньор 2:1. Спорна дузпа за оранжевите за 2:0. Пламен Николов е повален в пеналта. Съдия на мача е Николай Йорданов.

II кръг: Берое – Литекс 1:1. Ангел Ангелов не свири чиста дузпа за старозагорци.

VI кръг: ЦСКА – Литекс 1:1 В началото на двубоя не е дадена дузпа за червените, а при следващата контраатака Литекс вкара за 0:1. Същото положение в полза на Литекс беше отсъдено като дузпа от Стефан Спасов–Пастата. Светльо Тодоров я пропуска.

Х кръг: Сливен – Литекс 0:1. Съдията Ивайло Стоянов свири спорна дузпа срещу Том, с която Литекс печели.

ХI кръг: Литекс – Левски 2:1. В 30-ата минута Христо Янев изравнява от пряк свободен удар. Остават съмнения при нарушението срещу Нифлор. Съдия на мача е Станислав Тодоров.

ХII кръг: Литекс – Славия 2:0. Николай Йорданов подминава няколко положения за дузпа за Славия. Емил Велев нахлува на терена заради претенции и е изгонен. След мача Венци Стефанов скача на съдиите.

ХIV кръг: Литекс - Локо (Сф) 1:0. В 86-ата минута Иво Иванов е задържан за фланелката. Ангел Ангелов си затваря очите и Дока веднага вкарва за 1:0.

ХVII кръг: Пирин – Литекс 1:2. Спорни засади, свирени срещу Пирин. Спестен червен картон от Николай Йорданов на Дока за удар без топка.