Бой на ЦСКА - Краковия, куп балтии и Радуканов прекратиха мача (видео)

Днешната контрола между ЦСКА и полския Краковия бе прекратена в 82-ата минута при резултат 2:1 за армейците. Това стана по решение на Милен Радуканов, който прибра отбора и категорично отказа проверката да продължи. Действията на армейския наставник бяха продиктувани от грубо влизане на полски футболист в краката на Мартин Дечев. Последва меле в центъра на терена между всички футболисти и треньори на двата щаба, а след него Радуканов прибра ЦСКА.

Иначе до този момент червените водеха с 2:1 след голове на Саша Живец и Станислав Костов, а за Краковия се разписа Костанович.

ЦСКА, който заложи предимно на нови попълнения и резервни футболисти, започна силно проверката и в първите минути притисна своя съперник. Последваха няколко опасни изстрела към полската врата, за да дойде 14-ата минута, в която Саша Живец вкара първия си гол с червената фланелка. Тогава червените отнеха една топка в центъра на терена, тя попадна в краката на Янис Зику, който със страхотен пас в коридор намери своя съотборник. Словенецът надбяга персоналния си пазач по лявото крило и пусна топката покрай излезлия да го пресрещне вратар на поляците Качмарек за 1:0.

В 39-ата минута след отличен пас през отбраната на Краковия Борис Галчев изведе Янис Зику, румънецът копна топката покрай стража на поляците и я прати в мрежата, но попадението бе отменено заради спорна засада.

Най-чистото и единствено положение за поляците през първата част пък бе в 24-ата минута, когато Кенджира от 5 метра не уцели празната армейска врата.

След почивката наставникът на българския тим Милен Радуканов извърши пет промени, като в игра се появиха талантите Станислав Костов, Антон Карачанаков, Томи Костадинов, Йовчев и Якимов на местата на Янис Зику, Саша Живец, Борис Галчев, Жуниор Мораеш и Четин Садула.

Това не се отрази на играта на отбора и ЦСКА продължи да доминира. В 49-ата минута пробив на Карачанаков завърши със силен шут, който бе с мъка отразен от вратаря на поляците. Три минути по-късно игралият на високо ниво Карачанаков изведе Костов, който се опита да пусне топката покрай Качмарек, но стражът отново спаси. Все пак логичното се случи в 57-ата минута, в която ЦСКА вкара втори гол не и без помощта на полския вратар, който не се намеси убедително при единоборство между него и Костадинов, което позволи на Костов да вкара на празна врата от 10-11 метра.

В 65-ата минута Краковия върна един гол чрез Костанович, който надскочи Мартин Дечев и с глава разстреля отблизо Здравко Чавдаров.

Първи мач с екипа на ЦСКА изигра намиращият се на проби парагвайски защитник Джони Кабрера, който остави добри впечатления с представянето си. Най-радващото обаче е силната игра на част от младите таланти като Карачанаков, Костов и Томи Костадинов, които демонстрираха освен голямо желание и добър технически потенциал.

ЦСКА - КРАКОВИЯ 2:1

1:0 Саша Живец 14
2:0 Станислав Костов 57
2:1 Костанович 65

ЦСКА: Чавдаров, Дечев, Виданов, Кабрера, Адемар, Галчев (46-Костадинов), П. Стоянов, Садула (46-Якимов), Зику (46-Костов), Живец (46-Карачанаков) , Мораеш (46-Йовчев)

Краковия: Качмарек, Струна, Житко, Новотчински, Суарт, Суворов, Радомски, Бартчак, Нтибазонкиза, Кенджира, Дужиц

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ СКАНДАЛНАТА СРЕЩА ЦСКА - КРАКОВИЯ ВИЖТЕ ТУК!

КАМЕН ДАМЯНОВ, специален пратеник на Sportal.bg в Холандия!