Неймар с нов гол, Сантос бие за Копа Либертадорес

Хуан Мануел Мартинес вкара победно попадение в 89-ата минута и сам изкова победата на Велес Сарсфийлд с 1:0 над Депортиво Кито в среща от група 7 на турнира копа Либертадорес. Успехът изведе Велес еднолично начело в групата с 9 точки от 4 мача, а еквадорците от Депортиво Кито са с 4 точки от 4 мача и заедно с Гуадалахара (Мексико) си поделят 2-ата позиция. Дефенсор Спортинг (Уругвай) е с 3 точки. Аржентинците доминираха през по-голямата част от срещата, но така и не успяха да завършат някоя от атаките си. Федерико Инсуа и Аугусто Фернандес бяха близо до гол в няколко добри възможности, но ги пропиляха.

Новата бразилска суперзвезда Неймар вкара през второто полувреме за защитаващия титлата си от турнира отбор на Сантос, който се наложи с 2:0 над скромния перуански състав Хуан Аурих. Капитанът на отбора Еду Драсена също вкара за успеха. Сантос има 9 точки от 4 мача и оглавява класирането в група 1. Интернасионал (Порто Алегре) и Дъ Стронгъст имат по 7 точки, докато Хуан Аурих е без актив и вече отпаднал от елиминациите.

Двата отбора играха под проливен дъжд, почивката между полувремената се наложи да бъде удължена, за да се изчака по-добро време. 30 минути преди края на мача обаче дъждът спря и срещата се доигра някакси. Иначе Драсена откри резултата в 15-ата минута на мача, след като довкара отбита от вратаря на перуанците Диего Пени топка. Неймар направи 2:0 в 59-ата минута с тупалка извън наказателното поле. В аржентинския град Мендоса местният Годой Крус се задоволи само с 2:2 срещу Атлетико Насионал (Колумбия) в среща от група 8 на турнира. Така Годой вече има 8 точки от четири мача и води в класирането, докато Насионал има 5 точки от 4 мача.

Гостите от Колумбия откриха резултата в 3-ата минута чрез Луис Фернандо Москела, който наказа грешка в защитата и от близо прати топката в мрежата. Домакините изравниха в 24-ата от фаул, реализиран от Хорхе Курберо, а след това и обърнаха развоя с втори гол, дело на Факундо Касийон в 35-ата минута. Москера обаче изравни отново за 2:2 в 62-ата минута, а в добавеното време защитникът на Годой Крус Леонардо Сигали получи втори жърт картон за фаул в гръб.