Пиронкова се размина с 1/2-финалите в Ийстбърн

Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна на 1/4-финалите на турнира на трева в Ийстбърн с награден фонд 637 000 долара. Пловдивчанката, която е под номер 40 в света, загуби с 0:6, 4:6 срещу Тамира Пашек (Австрия). 21-годишната австрийка ще срещне на 1/2-финалите поставената под номер 4 в основната схема Марион Бартоли (Франция), която надделя с 6:4, 6:2 срещу Луцие Шафаржова (Чехия).

Мачът на Пиронкова и Пашек бе прекъснат в четвъртия гейм на първия сет заради дъжд, след като българката вече бе допуснала два пробива.
След подновяването на играта ситуацията на корта не се промени. Заемащата 59-а позиция в класацията на WTA австрийка не даде нито гейм на Цвети до края на частта и така след половин час игра повече в резултата.

Във втория сет силите бяха по-изравнени. Пашек обаче осъществи пробив за 3:2. Пиронкова имаше два брейкпойнта в оспорвания осми гейм, но не се възползва от шанса да се върне в двубоя. Така след час и 26 минути игра българското участие в турнира приключи.

Това бе втори мач между Пиронкова и Пашек и втора победа за австрийката. Предишната им среща бе на турнира на твърда настилка в Дубай през 2010 година. С достигането си 1/4-финалите най-добрата ни тенисистка си осигури 16 000 долара от наградния фонд и 120 точки за световната ранглиста.