Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Футболен сайт се присмя на национал на Малта след мача с България (видео)

Популярният сайт 101greatgoals се присмя на футболиста на Малта Люк Димек, който бе виновен за четвъртия гол във вратата на островитяните в квалификационната среща за Мондиал 2014 с България в петък. На тежкия терен на стадион "Васил Левски" в София футболистите на Любослав Пенев разгромиха Малта с 6:0, а при четвъртото попадение в 55-ата минута играчът с №6 на гърба в малтийския състав позволи по елемнатрен начин на Владимир Гаджев да му отнеме топката и да нахлуе в наказателното поле на гостуващия тим. Последва пас към Емил Гъргоров и 4:0.

"Люк Димек внезапно повярва, че е Франц Бекенбауер", пише сайтът и допълва, че играчът е направил "най-куция опит за показване на техника, който някога ще видите". За финал сайтът се обръща към малтийския национал със съвета: "Люк Димек, знай си ролята!".

Предлагаме ви видео с гола на Гъргоров срещу Малта, а също и клипче от победата на ФРГ срещу България с 5:2 в груповата фаза на световното първенство в Мексико през 1970 година, в което Кайзер Франц слаломира в защитата на нашите.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg