Шефът на съдиите: При първия гол на Лудогорец срещу Черно море имаше нарушение

Председателят на съдийската комисия към БФС Никола Джугански заяви, че според него първият гол на Лудогорец в мача срещу Черно море е бил нередовен. Той изказа мнение, че Станислав Генчев е извършил нарушение срещу Александър Александров преди Марселиньо да открие резултата.

„Дай боже да няма поводи шефът на съдийската комисия да се крие. Първият кръг премина добре. В ситуацията при първия гол на Лудогорец срещу Черно море смятам, че има нарушение. Футболистът на Лудогорец не позволи на защитника на Черно море да играе за топката и според мен има нарушение“, коментира Джугански в предаването "Пред Банята" по ТВ7.

Джугански беше категоричен, че не се притеснява, че може бъда махнат от поста си. "Рано или късно това очаква всеки председател на съдийската комисия", заяви той.

„Понякога и на мен ми се иска съдиите да дават изявления. Директива на УЕФА обаче е реферите да не дават изявления след мачовете. Откакто влязохме в конвенцията за обучение и развитие ние, сме длъжни да спазваме правилата й", сподели Джугански.

„За мен един съдия, ако има бръмбари в главата, може да бъде атакуван и хванат за 10 минути. Той има достатъчно време, докато пътува за мача да бъде хванат. Такъв контакт може да стане за пет минути. УЕФА е доволна от въвеждането на допълнителните асистенти. Те направиха наскоро семинар на тази тема. Ролята на тези асистенти наистина е много голяма. Човекът е по-добър от машината по отношение на голлинията. Това го доказват изследванията. Машината допуска грешки около 4-5%, докато допълнителният асистент има вероятност да допусне грешка около 2%. Отделно допълнителните асистенти помагат за ситуациите в наказателното поле. Ако имаше допълнителен асистент на мача Лудогорец - Черно море, първият гол на Марселиньо нямаше да бъде признат", каза още шефът на родните рефери.