ЦСКА изпуска рекордна купа след два гола преднина и трето 3:3 в Турция (видео + галерия)

ЦСКА изпусна да спечели рекордна 23-та купа от неофициален турнир, след като армейците загубиха с 8:9 след изпълнение на дузпи от Заглебие във финала на "Голд къп".

Армейците водеха с 3:1 до 73-та минута, но с две попадения до края на редовното време, второто от дузпа в 90-та минута, поляците изравниха за крайното 3:3 и победителят трябваше да се реши след изпълнение на 11-метрови наказателни удари. Там играчите на Заглебие показаха по-точен мерник и триумфираха с купата.

Интересно за отбелязване е, че това бе трети мач на ЦСКА в Турция, в който те завършиха 3:3. Предишните два пъти същия резултат се получи в контролите срещу Симург и Уфа.

В началните минути на финала, на който не бяха допуснати журналисти, червените наложиха известно превъзходство и стигнаха до два корнера. В 6-та минута малко не достигна на поляците да отбележат гол след грешка на Господинов, но топката излезе в аут.

В 12-та минута Сержиньо стреля опасно, но Намойнесу изчисти пред голлинията. В 25-та минута българският бранител на Заглебие Александър Тунчев се контузи и бе заменен.

Така се стигна до 32-та минута, когато Апостол Попов засече центриране на Лукас Саша и откри резултата. Радостта в червено не трая дълго, тъй като 120 секунди по-късно Йеж изравни след точно изпълнение на пряк свободен удар.
При този резултат приключи и първата част, но голеадата и драмите тепърва предстояха.

Още в 47-та минута Присо стреля в левия страничен стълб. 120 секунди по-късно Йеж като по чудо не отбеляза втория си гол, а виновник за това бе блестящата намеса на резервния страж Божидар Стойчев.

В 52-та минута Стойчев спаси два последователни удара на Йеж и Малковски.

В 58-та минута армейците отново излязоха напред след гол на Кириакидис, който стреля от фаул и прехвърли стража на поляците. В 64-та минута червените поведоха с 3:1 след попадение на Серж Нюаджи, който бе най-съобразителен след центриране от корнер.

По всичко изглеждаше, че ЦСКА ще триумфира над 11-ия в полското първенство и ще спечели безпроблемна купа, но в края на срещата Заглебие се активизира.
В 67-та минута Вилчек направи самостоятелен рейд, след който стреля, но топката се отбива в лявата греда на армейците. В 73-та минута Намойнесу вкарва гол за Заглебие след силен шут и намали резултата на 3:2 за ЦСКА.

Шест минути преди края на двубоя юношата Григор Долапчиев можеше да подпечата успеха на своя отбор, но уцели дясната греда след отличен самостоятелен рейд.
Така се стигна до последните секунди на редовното време, когато реферът отсъди дузпа в полза на поляците, която Вилчек реализира и оформи крайното 3:3.

По регламент двата отбора трябваше да излъчат победителя след изпълнение на дузпи. За червените вкараха Лукас Саша, Кириакидис, Присо, Долапчиев и Чочев, а пропуски от бялата точка направиха Станко Йовчев, Венков и младокът Васил Попов, което се оказа фатално и купата отиде във витрината на Заглебие.

при дузпите:

3:3 Йовчев пропуска, 3:4 Виданов, 4:4 Саша Лукас, 4:5 Скрижиац, 5:5 Кириакидис, 5:6 Блад, 6:6 Присо, 6:6 Трохим цели греда, 6:6 Венков стреля във вратаря, 6:6 Вилчек изпуска, 7:6 Долапчиев, 7:7 Билек, 8:7 Чочев, 8:8 Лира, 8:8 Попов бие във вратаря, 8:9 Глива

ЦСКА: 1.Анатоли Господинов (46-Стойчев), 11. Иван Бандаловски –к (75-Попов), 19. Апостол Попов (46-Василев), 66. Пламен Крачунов (46-Грънчов), 4. Михаил Венков, 8. Лукас Саша, 17. Анисе (46-Кириакидис), 10. Сержиньо (88-Йовчев), 14. Серж Нюаджи (78-Долапчиев), 18. Ивайло Чочев, 22. Мартин Камбуров (46-Присо)