Лацио се измъкна на магия срещу Сиена (видео)

Римският Лацио се класира за 1/4-финалите на Купата на Италия, след като победи Сиена след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията на "Олимпико" завършиха при резултат 1:1, а при дузпите футболистите на Лацио показаха по-голямо хладнокръвие и победиха с 4:1 (общ резултат 5:2). До този успех обаче можеше изобщо да не се стигне, след като гостите изненадващо водеха с 0:1 в резултата до 95-ата минута. Авансът на възпитаниците на Джузепе Якини дойде след нелеп автогол на Лорик Кана малко след почивката. Преди това Лацио контролираше срещата, но не създаваше почти никакви положения пред Фарели.

"Орлите" бяха на път да се простят с мястото си в следващия етап и да допуснат сериозен провал срещу излезналия с доста експериментален състав на Сиена, но попадение в 95-ата минта на бранителя Мишел Сиани доведе мача до продължения.

В допълнителните 30 минути двата тима почти не създадоха нищо интересно пред двамата вратари и така дойдоха дузпите. При тях Стефано Маури, Кристиан Ледесма, Серджо Флокари и Козак бяха точни за "орлите", докато за Сиена се разписа единствено Белмонте. Стражът на Лацио Карисо спаси ударите на Вергасола и Ларондо, за да прати отбора си на 1/4-финалите.

Там Лацио ще се изправи срещу Катаня, като първо ще е домакин, а след това ще гостува на  "Анджело Масимино".